Суд у Сербії відмовив Україні в екстрадиції ексгенерала СБУ Наумова — «Радіо Свобода»

Суд у Сербії відмовив Україні в екстрадиції ексгенерала СБУ Наумова — «Радіо Свобода»

Вищий суд сербського Ниша  відхилив запит України про екстрадицію колишнього співробітника Служби безпеки України Андрія Наумова. Його підозрюють у відмиванні грошей.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Справу щодо Наумова направили на подальший розгляд до Апеляційного суду, як вищої судової інстанції. Терміну для ухвалення нового рішення немає.

Офіс Генерального прокурора України звернувся до Міністерства юстиції Сербії у вересні 2022-го року. У запиті прокурори повідомили, що в Україні Наумову оголосили дві підозри – «у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем та у зловживанні владою або службовим становищем» та у шахрайстві і завданні збитків державі у розмірі понад 3,2 млн гривень. Цей екстрадиційний запит є у розпорядженні «Схем».

Українські прокурори гарантували утримання Наумова під вартою та його повернення до Сербії для відбуття покарання за вироком суду цієї країни, а також, що кримінальне переслідування експосадовця не є політично вмотивованим.

Наумова затримали літом 2022 року на прикордонному переході Прешево між Сербією та Північною Македонією. У його автомобілі виявили понад 600 тис євро, близько 125 тис доларів, а також два смарагди. 

Журналісти «Схем» встановили, що Наумов міг передати російським спецслужбам секретні дані щодо Чорнобильської АЕС. Тоді журналістам повідомили, що ДБР розглядає справу щодо ймовірної державної зради Наумова. 

Пізніше «Бабель» з покликанням на джерело у правоохоронних органах писав, що Наумову запропонували притулок в Росії в обмін на участь у «трибуналі» над Зеленським.

Фото: Dragana Cvetkovic