Суд арештував майно ексдепутата Валерія Горбатова, який вів бізнес у тимчасово окупованому Криму

Author: Marta Dyka
Суд арештував майно ексдепутата Валерія Горбатова, який вів бізнес у тимчасово окупованому Криму

Про це повідомляє ДБР.

Раніше Горбатов очолював Раду Міністрів АР Крим. Після 2014 він продовжив вести бізнес на території тимчасово окупованого Криму. Відповідно, колишній нардеп сплачував податки в РФ.

Також арештували активи наближеної до нього особи, на яку він переоформив свої підприємства. Таким чином депутат намагався приховати свою незаконну діяльність від українських державних органів та продовжити господарську діяльність на території тимчасово окупованої АР Крим.

У червні 2022 року ДБР викрило фінансування НЗФ «днр» Валерієм Горбатовим.

Окрім цього, Горбатов викрав понад 6 тисяч унікальних артефактів із Криму. Зокрема у ході обшуків виявили скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу XII сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд трипільської культури. Вартість колекції становить декілька мільйонів доларів.

Загалом арештовано три квартири, вісім адміністративних будівель, два житлові будинки, 15 об’єктів нежитлового фонду та 42 транспортні засоби (8 легкових автомобілів, 34 транспортні засоби сільськогосподарського призначення та причепи).

Загальна площа арештованих об’єктів нерухомого майна складає понад 5 тисяч квадратних метрів.

Триває досудове слідство за ч. 4 ст. 110-2 КК та ч. 3 ст. 436-2 КК України. Вони передбачають покарання до 10 років позбавлення волі.

Фото: ДБР