Що відбувалося у світі останні два тижні: дайджест міжнародної політики

Що відбувалося у світі останні два тижні: дайджест міжнародної політики

Щодватижні «Свідомі» публікують дайджест міжнародної політики для патронів. Говоримо про важливі події світу у сфері політики, які сталися за останні 14 днів. Цього разу обговорюємо США, Ізраїль, Єгипет та Індонезію. 

Нижче можете прочитати кілька уривків із дайджесту. Повний текст читайте за підписку на наш Patreon

Поразка трампістів в США

Показовим у цих перегонах є те, що ставки трампістів програли. Іншими словами, попри спроби радикалізації, республіканські виборці все ще залишаються у межах класичної політики. Аналіз New York Times демонструє, що кандидати-прихильники теорії змови «Qanon» отримали гірші результати за показники підтримки Республіканської партії на їхніх виборчих округах у 2020 році. Qanon — це ультраправа теорія змови, згідно з якою світові еліти змовилися проти Трампа, адже той заважав їм проводити педофільсько-сатанинські обряди.

Ця поразка не означає, що Трамп відмовиться від спроби стати кандидатом Республіканської партії на наступних президентських виборах. 

Ультраправий Ізраїль 

Ультраправа партія «Ткума» посіла третє місце на виборах, показавши найкращий результат за час свого існування. Її представники — Безалель Смотрич та Ітамар Бен-Гвір — хочуть отримати ключові портфелі. Смотрич хоче стати міністром оборони, а Бен-Гвір — міністром поліції. Якщо їм вдасться виторгувати у Нетаньяху ці крісла, то співпраця між США та Ізраїлем суттєво зменшиться. Американські демократи не хочуть сідати за стіл перемовин зі Смотричем, який виступає проти змішаних єврейсько-арабських шлюбів, чи Бен-Гвіром, якого ізраїльський суд визнав винним у підтримці тероризму. 

Чи матиме це погіршення відносин між Ізраїлем та США вплив на Україну? 

Зміна клімату та політика

Країни Глобального Півдня (Південна Америка, Африка, Південно-Східна та Центральна Азія, Океанія) боялися, що стримування кліматичних змін відбуватиметься їх коштом. Держави були переконані, що мають право розвиватися. Їм здавалося, що європейські країни мають нести відповідальність за зміни клімату, адже 200 років індустріалізації та колоніалізму пришвидшили ці зміни. Європа натомість не була готова так критично осмислити своє минуле. 

Велика дев’ятнадцятка, ядерна зброя і хворий Лавров

14 листопада, за день до початку саміту, міністр зовнішніх справ Росії Сєргєй Лавров відвідав лікарню індонезійського міста Денпасар, про що повідомив губернатор провінції Балі. Найімовірніше, російська верхівка переймається за свою безпеку, тому занадто різко реагує на будь-які проблеми зі здоров’ям. 

15 листопада виявилося для росіян так само невдалим. 

Повний текст дайджесту про політику шукайте на нашому Patreon.