Румунія невдоволена українським законом про нацменшини

Румунія невдоволена українським законом про нацменшини

МЗС Румунії відреагувало на закон «Про національні меншини (спільноти) України», який парламент ухвалив 13 грудня. Закон входить до вимог для набуття членства України в ЄС. 

Про це йдеться у заяві румунського відомства.

Міністерство вважає «прикрим», що закон ухвалили без консультацій Венеціанської комісії та представників румунської громади в Україні, як того вимагала румунська сторона.

МЗС закликає українську владу проконсультуватися з Венеціанською комісією та повністю виконати її рекомендації. 

«Румунія повністю підтримує європейський шлях України та розуміє природне бажання прискорити процес наближення до ЄС, але сигналізує про те, що невчасне прискорення законодавчого процесу у цій сфері суттєво вплинуло на процес консультацій з представниками національних меншин, які мав бути основним до прийняття закону», — запевняє МЗС.

Румунське відомство зазначає, що в законі є положення, які можуть мати негативний вплив. Зокрема, це стосується освіти, діяльності об’єднань громадян нацменшин;  використання мов меншин.

Міністерство закордонних справ продовжить координацію з представниками румунської громади та діалог з українською владою для забезпечення «повної поваги та сприяння правам самобутності етнічних румунів».

Фото: Укрінформ