Російський суд продовжив арешт трьом фігурантам четвертої Бахчисарайської групи у «справі Хізб ут-Тахрір», яких звинувачують у «тероризмі»

Російський суд продовжив арешт трьом фігурантам четвертої Бахчисарайської групи у «справі Хізб ут-Тахрір», яких звинувачують у «тероризмі»

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Кримських татар Аліма Суф'янова та Сейрана Хайредінова утримуватимуть у СІЗО до 20 січня 2023 року. На такий же термін продовжили домашній арешт сліпому Олександру Сизікову.

У південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону прокурор Алєксандр Грузіцкій заявив, що на волі обвинувачені нібито «можуть перешкоджати судочинству».

Водночас адвокатка Ліля Гемеджі наголошує, що прокурор не навів підстав для продовження запобіжних заходів, які потрібні згідно з кримінально-процесуальним кодексом. За її словами, слідство мало аудіозаписи з матеріалів справи ще за п'ять років до арешту, а підсудні нікуди не втекли і не намагалися втекти.

7 липня 2020 року під час масових обшуків у тимчасово окупованому Криму росіяни затримали кримських татар Ісмета Ібрагімова, Зекірья Муратова, Вадима Бектемірова, Еміля Зіядінова, Аліма Суф'янова, Сейрана Хайредінова, а також Олександра Сизікова.

Усіх затриманих звинувачують у причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір». У Росії партію визнали терористичною, втім, вона чинна без обмеження на рівні національних законодавств у низці країн світу.

Фото: «Кримська солідарність»