РФ створює інформаційні умови для відступу на Херсонщині та атаки на Каховську ГЕС — ISW

РФ створює інформаційні умови для відступу на Херсонщині та атаки на Каховську ГЕС — ISW

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Командувач ЗС РФ в Україні генерал армії Сергій Суровікін заявив, що російське військове керівництво має прийняти «важкі рішення» щодо Херсонської області та звинуватив Україну в плануванні удару по цивільній та житловій інфраструктурі, зокрема по дамбі Каховської ГЕС.

Російські військові вважають, що удар по гідроелектростанції міг би прикрити їхній відступ з правого берега Дніпра та запобігти просуванню ЗСУ через річку.

Кремль може спробувати використати цю атаку, щоб відвести увагу від відступу, також це сприяло б російській пропаганді, яка зображає Україну нібито як «терористичну державу».

Експерти вважають, що РФ не отримує жодних економічних вигод від депортації українців. Так, метою такого незаконного виселення є намагання зашкодити довгостроковому економічному відновленню України. Окрім того, росіяни також можуть мати намір незаконно мобілізувпти «евакуйоване» населення.

Нагадаємо, Росія оголосила про так зване «добровільне переміщення» жителів Херсонщини на лівий берег Дніпра. Пізніше росіяни закрили в’їзд в тимчасово окупований Херсон на тиждень.

Очільник Херсонської ОВА закликав херсонців ігнорувати все, що каже Росія щодо так званої «евакуації» цивільних.

Фото: УНІАН