Прокурора САП, який вів справу колишнього Голови Верховного Суду Князєва, скоротили на посаді

Прокурора САП, який вів справу колишнього Голови Верховного Суду Князєва, скоротили на посаді

Прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Омельченка, який вів справу колишнього Голови Верховного Суду Князєва, скоротили на посаді. Прокурор звинувачує очільника САП Олександра Клименка у тиску.

Про це Олександр Омельченко заявив у коментарі журналістам «РБК-Україна».

Олександра Омельченка скоротили на посаді начальника першого відділу. Він вважає, що скорочення відбулося через розслідування справи щодо Князєва.

«У понеділок, 3 липня, о 9:20 мене ознайомили з наказом генпрокурора про скорочення посади начальника першого відділу. Водночас замість неї утворюють аналогічну по суті посаду начальника першого відділу-заступника начальника управління», — зазначив Омельченко у коментарі журналістам.

З його слів, розпорядження про скорочення з'явилося після того, як він погодив запит детектива НАБУ відправити телефон колишнього голови Верховного Суду до Польщі для зняття з нього необхідної інформації.

САП у коментарі онлайн-медіа «Свідомі» повідомили, що скорочення посади, яку обіймав Олександр Омельченко, запланували за довго до реалізації справи щодо Князєва.

При цьому Омельченко залишається прокурором та має право залишатися на посаді прокурора відділу САП. Також Олександра Омельченка не відсторонили від жодної справи: він залишається процесуальним керівником у справі щодо ексголови Верховного Суду.

Олександр Омельченко звернувся до Ради прокурорів з проханням дати оцінку таким діям. Ця заява є у розпорядженні журналістів «РБК-Україна».

У ній йдеться про те, що 20 червня Омельченко погодив детективу НАБУ запит на міжнародну правову допомогу до Міністерства юстиції Польщі, яка дозволить зробити копію інформації, розміщеної в телефоні Князєва. 21 червня Омельченку повідомили, що очільник САП Олександр Клименко цікавився, де перебуває цей телефон. Прокурор зайшов до Клименка і повідомив, що, за останньою інформацією, телефону немає в НАБУ і його точне місцеперебування поки що йому невідоме.

Далі, зі слів Олександра Омельченка, Клименко почав кричати та дорікати, що прокурор не мав права залучати фахівців з Польщі.

«Свідомі» звернулися до Ради прокурорів з проханням прокоментувати, чи вбачають вони у діях Олександра Клименка тиск щодо прокурора Олександра Омельченка. Наразі відповіді ми ще не отримали.

ФОТО: Назарій Мазинюк, УП