Президенти США і Китаю провели першу особисту зустріч з моменту обрання Байдена главою держави

Президенти США і Китаю провели першу особисту зустріч з моменту обрання Байдена главою держави

На полях саміту G20 лідери країн Джо Байден і Сі Цзіньпін зокрема обговорили питання двосторонніх стосунків, кризу навколо Тайваню та війну в Україні.

Про це повідомляють пресслужби Білого дому та МЗС Китаю.

Під час обговорення погроз РФ щодо використання ядерної зброї, лідери країни погодились, що ядерної війни немає бути та наголосили, що під час неї не буде переможців.

Водночас у китайському МЗС зазначили, що президент КНР «дуже стурбований» ситуацією в Україні та «з нетерпінням чекає на відновлення мирних переговорів між Росією та Україною».

«Китай завжди виступав на стороні миру, продовжуватиме сприяти мирним переговорам, підтримує та з нетерпінням чекає на відновлення мирних переговорів між Росією та Україною та сподівається, що Сполучені Штати, НАТО та Європейський Союз будуть вести всебічний діалог з Росія», – йдеться у повідомленні.

Крім того, лідери обговорили питання двосторонніх відносин. Байден зазначив, що США продовжить конкурувати з КНР, однак він зауважив, що відповідна конкуренція не має перерости у конфлікт.

Очільник США підкреслив, що країни повинні співпрацювати для вирішення низки спільних питань, зокрема транснаціональних викликів. Водночас Сі Цзіньпін зазначив, що поточна ситуація у відносинах між Китаєм і США не відповідає фундаментальним інтересам двох країн та їхніх народів.

Лідери також привітали поточні зусилля щодо вирішення конкретних питань у двосторонніх відносинах між США та Китаєм і закликали до подальшого прогресу у цих наявних механізмах.

Політики обговорили питання Тайванського півострова. Байден зазначив, що політика США щодо «одного Китаю» не змінилася. Він додав, що США виступають проти насильницьких і все більш агресивних дій КНР щодо Тайваню.

Сі Цзіньпін підкреслив, що тайванське питання є «червоною лінією» у відносинах Китаю та США, яку не можна перетинати. Він підкреслив, що кожен, хто хоче «відокремити Тайвань від Китаю, виступає проти національного правосуддя Китаю».

Лідер Китаю зауважив на сподівання побачити мир і стабільність у Тайванській протоці, однак з його слів, незалежність Тайваню несумісна з миром і стабільністю.

Також сторони домомились про візит держсекретара США Блінкена до Китаю для продовження дискусій.

Фото: Lintao Zhang | Associated Press