Президент України закликав реформувати ООН

Президент України закликав реформувати ООН

Володимир Зеленський заявив, що «людство вже не покладає надій на ООН, коли йдеться про захист суверенних кордонів націй». Тому він пропонує реформувати організацію.

Про це він сказав під час свого виступу на Радбезі ООН.

Перший крок — це подолання вето.

«Вето в руках агресора — ось те, що загнало ООН у глухий кут. Хоч би ким ви були, наявна система ООН робить вас все одно меншим, ніж право вето, яке є лише в кількох та яке використовується одним — Росією».

Другий крок — це розширення представництва націй у Раді Безпеки. Президент назвав до прикладу Африканський Союз, Азію, Німеччину, Латинську Америку, а також держави Тихого океану.

Третій крок — система запобігання агресії через раннє реагування. Серед таких заходів — «потужні санкції на агресора».

Зеленський переконаний, Росія має вивести усі свої війська, включно з Чорноморським флотом РФ, а також найманцями та незаконними збройними формуваннями, з території України в межах кордонів 1991 року.

Україна своєю чергою має повністю контролювати свій державний кордон, включно з економічною зоною у Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

«Епіцентром такої роботи має бути ця зала — зала Ради Безпеки ООН і ще більшою мірою — зала Генеральної Асамблеї. Якщо для цього треба провести реформу інституцій ООН, значить, треба не боятися реформи», — підсумував Президент України.

Фото: Jeenah Moon | Bloomberg