Працівники арештованого заводу «Аерок» російського олігарха повідомляють про розкрадання підприємства — розслідування Trap Aggressor
Про це повідомили експрацівники «Аерок» для розслідування журналістки проєкту «Trap Aggressor» Інни Попович.
У червні 2022 року суд наклав арешт на активи бетонного заводу «Аерок», бенефіціарним власником якого є підсанкційний російський мільярдер Андрєй Молчанов. Служба безпеки України підозрює, що бізнес причетний до фінансування незаконних збройних формувань «л/днр» та будівництва житла для співробітників ФСБ і Збройних сил РФ.
Активи «Аерок» на Київщині і Львівщині передали до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
Конкурс на вибір українського управителя для заводу виграла корпорація «Харківські будматеріали», однак АРМА досі намагається забезпечити оцінку активів. Рослідувачі зазначають, що це свідчить про те, що з управителем договір не уклали, а сам завод простоює і не генерує дохід.
Колишній топменеджмент арештованого заводу допустив незадокументований вивіз сировини з підприємства, а також в приватних цілях використовує спецтранспорт та пальне заводу.
Через простій виробництва частину працівників змушують звільнятися або йти у неоплачувані відпустки.
Натомість, за даними колишніх працівників, топменеджмент звільнився у грудні 2022 року, виплативши 6 окладів у розмірі близько 2 мільйонів гривень на 8 менеджерів.
Також персонал розповів рослідувачам, що з арештованих заводів в Обухові та Березані, що на Київщині, незаконно вивезли близько семи фур алюмінієвої пудри. Також стало відомо, що на одному з підприємств «Аерок» в Обухові за час простою повністю зникло пальне.
В АРМА пояснюють, що не мають жодного інструменту для контролю й охорони арештованого обʼєкту, і це має забезпечувати новий управитель, адже кошти з держбюджету на збереження активів не передбачено.
Фото: AEROC