Петиція проти реформи містобудування набрала 25 тис. голосів — тепер її розгляне Президент України

Author: Marta Dyka
Петиція проти реформи містобудування набрала 25 тис. голосів — тепер її розгляне Президент України

Такі дані розміщені на сайті президента.

У петиції вимагають накласти вето на законопроєкт N5655, який, за словами авторів петиції, призведе до хаотичної забудови міст та знищення історичних пам'яток великими забудовниками.

Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт про реформування сфери у містобудівної діяльності,.

Мери міст України зі свого боку закликáли депутатів не голосувати за реформу містобудування. Зокрема, проти ухвалення законопроєкту висловились мер Києва Віталій Кличко, міський голова Львова Андрій Садовий, мер Дніпра Борис Філатов, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та інші. Також вони виступили зі спільною заявою від Асоціації міст України, де також закликали ветувати законопроєкт.

Віталій Кличко зазначив, що цей законопроєкт «повністю нівелює контроль міст за будівництвом», а отже легалізує самовільне будівництво. Також він додав, що асоціація міст та міські голови просять допрацювати закон.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури натомість повідомили, що «передбачає зміну підходів до містобудування, зокрема максимальну цифровізацію процесів та автоматизацію дій з надання необхідних дозволів». Окрім цього, за словами міністра Кубракова, реформа містобудування передбачає посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за незаконні дії.

Фото: Укрінформ