PEN Канада анонсувала подію за участі Андрія Куркова з Машою Гессен, українські письменники відреагували

PEN Канада анонсувала подію за участі Андрія Куркова з Машою Гессен, українські письменники відреагували

PEN Канада анонсувала подію за участі українського письменника Андрія Куркова з російсько-американськими письменниками Машою Гессен. Анонс розкритикували українські письменники, зокрема Артем Чех.

Про це повідомляє «Суспільне Культура» з посиланням на особисту сторінку Артема Чеха.

Андрій Курков, який є експрезидентом українського PEN, має виступати з Машою Гессен у дискусії про війну Росії проти України «Нотатки вторгнення» під час фестивалю авторів у Торонто. Також третьою учасницею події є канадська письменниця Маргарет Етвуд.

Український письменник та військовий Артем Чех розкритикував участь Куркова у дискусії. 

«Напевно він розповідатиме багато правильних і банальних речей про Україну. Але все це трохи смердітиме російським контекстом і болотною муттю. Просто відтепер все, що говоритиме Андрій Юрійович з міжнародних майданчиків, видаватиметься мені нечесним і неправильним», — прокоментував Чех на своїй особистій сторінці у Фейсбук.

Андрій Курков повідомив що Україна не має позбавляти себе голосу та дозволяти, аби про неї говорили без участі українців. 

«Я вирішив брати участь у розмові з Машою Гессен не тому, що вона (сама Маша використовує займенник they — ред.) американська громадянка та пише англійською. А для того, щоб голос України прозвучав на одній з головних сцен Торонто. Саме завдяки тому, що ми там будемо виступати вдвох, там буде чути голос Америки російського походження і голос України. У кожного свій шлях, щоб допомагати всьому, щоб відбулася перемога України» — прокоментував Курков своє рішення.

Нагадаємо, у травні письменники та військові Артем Чех та Артем Чапай мали взяти участь у події фестивалю «World Voices» у США. За кілька днів до початку у програмі з'явилася інша подія про мир за участі росіян. Одними із заявлених учасників були Маша Гессен. Українці відмовилися виступати у програмі інституту через неприпустимість таких подій та форматів діалогу. Фестиваль скасував подію за участю росіян, Гессен звинуватили українців у «шантажі».