Національне антикорупційне бюро України розкрило схему відмивання грошей у державному підприємстві «Поліграфкомбінат "Україна"»

Національне антикорупційне бюро України розкрило схему відмивання грошей у державному підприємстві «Поліграфкомбінат "Україна"»

Пʼятьом особам, зокрема, колишньому директору підприємства та фізичній особі-пособнику злочину, а також двом громадянам Естонії вручили підозру у справі про відмивання грошей.

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

У 2013-2016 роках підприємство очолював колишній Міністр охорони здоровʼя України Максим Степанов.

За даними слідства, тодішній очільник «Поліграфкомбінату» придбав на підставних осіб естонську компанію, через яку організовував закупівлю матеріалів для документів. Підставна компанія купляла товар у виробників, а після цього перепродавала українському підприємству за завищеною ціною. 

Упродовж 2013-2016 років злочинна група завдала збитків державі у розмірі понад 450 млн гривень.

Також Степанов запатентував технологію імплантованих захисних елементів, які використовувалися в українських паспортах.

«Таким чином кожен громадянин, отримуючи документи, не лише переплачував вартість внаслідок завищень при закупівлях, але й "донатив" чиновнику за його "інтелектуальний внесок"», — йдеться у повідомленні.

На початку 2022 року Уряд змінив технічні вимоги та зображення захисних елементів на українських документах, що дозволило позбавитись залежності від цього патенту.

Фото: НАБУ