НАБУ та САП повідомили про підозру ще 15 людям, причетним до «Роттердам+»
НАБУ та САП повідомили про підозру ще 15 людям, причетним до запровадження та дії формули «Роттердам+», через яку впродовж 2018-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 20 млрд грн.
Про це повідомляє НАБУ.
За даними слідства, особи неналежним чином виконували свої службові обов’язки, що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам.
Зокрема йдеться про дії членів НКРЕКП, які голосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», через яку впродовж 2018-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 20 мільярдів гривень.
Нові підозри оголосили:
- 2 колишнім головам Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
- 6 колишнім членам НКРЕКП;
- 3 чинним членам НКРЕКП;
- 1 чинному та 1 колишньому працівнику НКРЕКП;
- 1 чинному та 1 колишньому посадовцю групи приватних теплогенеруючих компаній.
Слідство зазначає, що члени НКРЕКП ухвалили відповідну формулу обчислення через вплив з боку представників групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті отримали надприбутки
Це другий епізод розслідування справи «Роттердам+». Перший, за підозрою щодо шести людей у переплаті понад 19 мільярдів гривень упродовж 2016-2017 років, завершили у вересні 2022 року.
«Роттердам+» — формула, що у 2016-2019 роках визначала вартість електроенергії, яку виробляли ТЕС. Вартість вугілля, що використовували для станцій, залежала від ціни на вугілля у порті Роттердаму, у Нідерландах. До цієї ціни додавали вартість транспортування вугілля. Водночас левову частку вугілля ТЕС купляли не в Нідерландах, а в Україні, Росії або з тимчасово окупованих територій.
Завдяки формулі ТЕС отримували надприбутки, оскільки дійсна ціна вугілля була нижчою.
Фото: НАБУ