Ми ніколи й нікому не дозволимо будувати імперію всередині української душі — Володимир Зеленський

Author: Marta Dyka
Ми ніколи й нікому не дозволимо будувати імперію всередині української душі — Володимир Зеленський

Про це повідомив Президент України у вечірньому зверненні.

На засіданні РНБО 1 грудня розглянули численні факти зв’язків окремих релігійних кіл в Україні з Росією. Рада національної безпеки і оборони доручила ВРУ розглянути заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних із РФ.

Державна служба з етнополітики та свободи совісті забезпечить проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом і за необхідності — застосує передбачені законом заходи.

Окрім того, забезпечать перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Президент зазначив, що всі органи, до компетенції яких належить питання у сфері забезпечення національної безпеки, активізують заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спецслужб у релігійному середовищі України та застосують персональні санкції. За словами Зеленського, списки підсанкційних осіб опублікують згодом.

Володимир Зеленський повідомив, що Україна потребує підвищення статусу й посилення можливостей Державної служби з етнополітики та свободи совісті. Відбудеться реформа цієї структури, яка дасть їй змогу реально захищати права та законні інтереси українців і держави.

Фото: Офіс Президента України