Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Authors:
Медіа «СЛУХ»
Музика, яку ви могли пропустити: добірка від «СЛУХ»

Щомісяця медіа про музику та культуру «СЛУХ» шукає альбоми, пісні та кліпи, які не опинилися у хіт-парадах і пройшли повз слухачів. Разом із ними публікуємо добірку української музики, яку ви маєте почути. 

Альбоми

O. Torvald — Втома

Через стільки років існування гурт не втрачає актуальності та лишається на хвилі сучасних музичних трендів. Багато особистих переживань учасників гурту перемішуються з переживаннями мільйонів українців, і вимальовується сумна картина нашої реальності. І попри те, що в альбомі навіть піднімається тема ПТСР фронтмена Жені Галича, музика звучить енергійно й викручена на максимум.

Small Depo — Терпіння (EP)

Після тривалої перерви постпанк-гурт випустив свій перший українськомовний альбом. Це класичний постпанк, а остання композиція «Страх», в основу якої ліг вірш «Contra Spem Spero!» Лесі Українки, взагалі схожа на лагідний дрім-поп. Ліричному герою доводиться втікати з рідної домівки, проте туга за нею наздоганяє його майже одразу. 

Re-read — Повсякденність, драма, романтика

Надзвичайно яскравий дахозносний дебют. Це інді-рок із домішками емо, шуґейзу та нойз-попу, від якого стає тепло, радісно і спокійно. Альбом сповнений рефлексії на минуле та майбутнє, дитинство, юнацтво та дорослішання, сни та котиків. Через музику і тексти гурт стає другом кожного свого слухача. 

Стас Корольов — Round 2: Цифровий утікач

Настав час кульмінації другого сезону: Стас Корольов випустив такий довгоочікуваний альбом «Цифровий Утікач». Фокус зміщується із текстів на музику, і моментів, де ми чуємо голос самого Стаса, стає все менше. В альбомі змішуються джаз і рок, і знайти, до чого можна прискіпатися, неможливо: відчувається, як багато уваги, часу та нервів було витрачено на те, щоб створити цю прекрасну оду музиці. 

YUVI — Спомина Любову

Нова робота електронної продюсерки Уляни Автенюк звучить лагідніше та тривожніше, ніж попередній мініальбом «По тобі». Вже не така агресивна і прямолінійна YUVI відкривається в новому світлі — вразливому та сповненому смутку та печалі, що спричинені душевними переживаннями. Попри відчутну зміну в настроях виконавиці, вона вірна власному почерку.

Blooms Corda — Дощ іде, але сонце світить

Як зазначає фронтмен Данило Галико, в альбомі присутні як акустичні пісні, так і композиції, насичені барабанними, духовими інструментами та басом. Відчувається, як гурт майстерно еволюціонує, трансформується та експериментує. В альбомі «Дощ іде, але сонце світить» досліджується тема часу — і вибір такої концепції, ймовірно, спричинений війною та загостреним сприйняттям часу внаслідок неї.

Пісні

Maria Lui — Dym

Неосоул, змішаний з поп-ритмами, від київської музикантки Марії Усенко — це як ковток свіжого повітря, навіть попри те, що назва пісні цьому протирічить. Витончений вокал змішується з приємним саундом, який огортає, наче хвилі. 

Lipatova — Шум

Аня Ліпатова, колишня вокалістка інді-рок-гурту «the feels», презентувала свою першу сольну пісню, написану спільно з саундпродюсером Артемом Уманським. Це трек про постійне вигорання артистки, з якого вона намагається знайти вихід попри те, що світ навколо надто швидко рухається. 

Ragapop — Bo Vzhe Toy Den Koly

Переосмислення хіта хіп-хоп колективу «Вхід у змінному взутті» від Ragapop балансує на межі постпанку та електронної музики. Розслабленість оригіналу кудись зникає, натомість зʼявляються гнітючість і напруга. Майстерний еклектичний кавер, який звучить не менш цікаво за першоджерело.

Vasylysa — Тичина

Співачка Василиса Фурманова презентувала свою дебютну пісню, в основі якої вірш Павла Тичини «Ви знаєте, як липа шелестить», який всі ми вчили колись у школі. Спочатку здається, ніби слухаєш приємний гітарний інді-поп, аж поки в гру не вступає кричущий напружений мідвест-емо — так відчувається туга за домом, яку оспівує артистка.

Кліпи

Grabar — Іскрою

Музикант і військовослужбовець Олег Грабар презентував щемку та болісну пісню про пошук згаслого вогню у стосунках. Меланхолійна та лагідна композиція з неперевершеним інструментальним супроводом. Режисером не менш красивого кліпу став Вадим Пінягін.

Юля Юріна — Візьми свої слова назад

Юля Юріна далі заглиблюється у потужне поп-рокове звучання, і робить це настільки класно та цікаво, що пісню хочеться слухати на повторі. Над треком і майбутнім альбомом співачка працювала разом із саундпродюсером Сиром (Сергій Сорока). Разом із піснею вийшов кліп, режисером якого став Олександр Гірченко. Спеціально для зйомок у київському клубі Bel Etage побудували прозорий «акваріум», у якому була Юля, імітуючи атмосферу музею.

Крихітка & хейтспіч — Під весняним дощем

Нова робота рок-гурту «Крихітка» присвячена митцям і мисткиням, які загинули внаслідок російського вторгнення. У записі взяв участь Дмитро Однороженко з «хейтспіч», що своїм надривистим криком-вокалом додає пісні особливої люті. В основу тексту ліг вірш поетки та військової парамедикині Олени Герасим’юк. Надзвичайно сильна робота, пронизана болем і розпачем.

the feels — скло

Гурт презентував першу пісню із новою вокалісткою Мариною Слободяник. За словами колективу, «скло» — про внутрішню боротьбу між бажанням відповідати загальноприйнятим соціальним нормам і станом виснаження, що є результатом такої слухняної поведінки. Аби підкреслити нестерпність такого стану, музиканти додали багато важкого драйвового гітарно-барабанного шуму. Роботу доповнили анімованим відео, яке створила художниця-ілюстраторка Анастасія Красовська.