Мешканці Харкова можуть отримати соціально-психологічну підтримку у Центрі допомоги врятованим

Мешканці Харкова можуть отримати соціально-психологічну підтримку у Центрі допомоги врятованим

Мобільний Центр допомоги врятованим працює з осені 2022 року. Станом на липень 2023 року до мобільного центру в Харкові звернулися 1192 людини, 52% з яких є внутрішньо переміщеними особами.

Центри допомоги врятованим надають безоплатну та конфіденційну соціально-психологічну підтримку в 11 українських містах. До фахівців центрів можна звернутися для отримання інформації щодо гуманітарної та медичної допомоги, соціальних виплат, пошуку тимчасового житла та роботи, влаштування дітей у навчальні заклади, розв’язання юридичних питань внутрішньо переміщених осіб, отримання та відновлення будь-яких документів тощо.

Також Центри допомоги врятованим у Харкові та інших українських містах надають психологічну підтримку постраждалим із посттравматичним синдромом, зокрема тим, хто постраждав від сексуального насильства під час війни.

«З минулого листопада мобільний Центр допомоги врятованим надав підтримку сотням українців та українок, постраждалим від різного роду насильства під час війни, у Куп’янську, Балаклії, Вовчанську та інших населених пунктах Харківщини. Сьогодні, разом із партнерами, ми запускаємо стаціонарний центр у Харкові, щоб охопити ще більше громадян, які потребують психологічної, юридичної та інформаційної підтримки від держави», — зазначає Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Центр допомоги врятованим у Харкові працює за адресою: вул. Сумська, 37 (приміщення Обласного палацу дитячої та юнацької творчості) з понеділка по п'ятницю з 10:00 по 17:00.

Центри допомоги врятованим також працюють у Києві, Львові, Чернівцях, Дніпрі, Запоріжжі, Мукачеві, Полтаві, Кропивницькому, Одесі та Херсоні.