Макрон: Україна може розраховувати на європейських союзників, щоб виграти війну

Макрон: Україна може розраховувати на європейських союзників, щоб виграти війну

Про це Президент Франції Еммануель Макрон заявив у Парижі на брифінгу перед тристоронньою зустріччю з Президентом України Володимиром Зеленський та канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

«Росія не може і не повинна виграти. І поки Росія буде здійснювати атаки, ми будемо продовжувати адаптувати, змінювати і надавати Україні підтримку, яка необхідна, щоб вона відстояла своє майбутнє», — повідомив Макрон. 

Він також зазначив, що народ України може розраховувати на гуманітарну підтримку, а світ знає, що також може розраховувати Україну, оскільки вона продовжує постачати зерно та сільськогосподарську продукцію найбільш вразливим державам.

«Я хочу, щоб ви памʼятали, що Франція та Німеччина були з Україною цими місяцями. Ми пройшли багато всього — від лютого минулого року до цього лютого. Франція та Німеччина мають потенціал game changers, і саме так я бачу сьогодні переговори», — сказав Президент України Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що чим раніше українські пілоти отримають сучасні літаки, і чим міцнішою буде танкова коаліція, тим швидше закінчиться російська агресія, і повернеться Європі мир.

Також Президент Франції Еммануель Макрон вручив Володимиру Зеленському орден Почесного легіону

Це найвища нагорода у Франції, якою нагороджує президент країни.

«Шана Україні та її народу. Шана Вам, дорогий Володимире, за Вашу мужність і самовідданість», — написав Макрон.

Фото: Reuters | Sarah Meyssonnier