Кирило Буданов стане новим очільником Міноборони України

Кирило Буданов стане новим очільником Міноборони України

Натомість Олексій Резніков очолить Міністерство з питань стратегічних галузей промисловостей України.

Про це повідомив Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

Окрім того,  Ігор Клименко очолить Міністерство внутрішніх справ, а Василь Малюк —  СБУ. До цього вони обіймали посади виконувачів обов’язків.

Кирило Буданов

З весни 2014 року Буданов брав участь у бойових діях на Донеччині. У період 6-8 серпня 2016 року він провів спецоперацію у місті Армянськ на тимчасово окупованій території Криму.

2020 року Буданов став заступником директора департаменту Служби зовнішньої розвідки України. Окрім цього, 5 серпня 2020 року Володимир Зеленський призначив Кирила Буданова начальником Головного управління розвідки Міноборони України. На цій посаді він змінив Василя Бурбу.

25 липня Володимир Зеленський призначив Кирила Буданова керівником Комітету з питань розвідки при Президентові України. 

Олексій Резніков 

У 2008—2014 роках Резніков був депутатом Київської міської ради VI скликання. Також він був очільником Української делегації у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи у 2015-2016 роках. З 2015 року був заступником голови Антикорупційної ради при Київському міському голові. 

З вересня 2019 року Резніков був представником України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи. 4 березня 2020 року його призначили на посаду Віцепрем'єр-міністра України — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Проте 3 листопада 2021 року Верховна Рада проголосувала за відставку Віцепремʼєр-міністра — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова. 

4 листопада 2021 року Верховна Рада призначила його Міністром оборони України. 

21 січня 2023 року видання «Дзеркало тижня» опублікувало матеріал засновника проєкту «Наші гроші» Юрія Ніконова про ймовірне завищення цін на продукти для ЗСУ. 

Так Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна близько 7 грн. Картоплю замовили по 22 грн за кілограм, роздрібна ціна якої — 8–9 грн. Міністр оборони Олексій Резніков заперечив це та пояснив високу ціну технічною помилкою, яку вже виправили.

Проте 1 лютого СБУ викрила колишнього начальника департаменту Міноборони у розтраті понад 100 млн державних коштів. 

Згодом Резніков прокоментував, що «несе репутаційну відповідальність за скандали в міністерстві».

«До мене є питання в суспільства: "Ага, ти керівник, в твоїй присутності щось там відбувалося, ти не до кінця з ними працював, ти не приймав кадрових рішень, не забезпечив систему контролю. Це твоя проблема, що в тебе не так працювало управління з антикорупційної діяльності”

На жаль, не спрацювало, а воно мало би спрацювати. Нікого це не цікавить. Відповідальність моя», — сказав Резніков. 

Ігор Клименко

18 січня Клименка призначили виконувати обовʼязки Міністра внутрішніх справ України. Тоді він був очільником Нацполіції. Це відбулося після авіакатастрофи в Броварах, де загинуло керівництво Міністерства внутрішніх справ: міністр Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін та державний секретар МВС Юрій Лубкович.

Ігор Клименко з 2017 перебував на посаді заступника Голови Національної поліції України — начальника Департаменту кадрового забезпечення, а з 2018 року став заступником Голови Національної поліції України.

Від 25 вересня 2019 року Ігор Клименко був Головою Національної поліції України.

Василь Малюк

З січня 2020 року Василь Малюк працював заступником начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, а з березня 2020 став заступником Івана Баканова.

У січні 2022 року Василь Малюк обійняв посаду заступника очільника МВС Дениса Монастирського. Як зазначають в СБУ, Василь Малюк є учасником бойових дій.

Також відомо, що у вересні 2021 року Малюк відвідував святкування дня народження Олега Татарова в Конча-Заспі.