Конспект етеру «Цей дощ надовго» за 2 листопада
Про ракетний терор Росії
Україні якомога швидше потрібні системи ППО від партнерів. Ми не просимо невиправдано дорогі та малоефективні системи. Нам потрібні, наприклад, NASAMS, які ефективно працюють.
Росія почала застосовувати нову тактику — запускають кілька ракет в одну й ту ж точку, проте з різних напрямків. Щоб повністю відбивати такі атаки, нам потрібно більше пускових установок.
Про реакцію Молдови на падіння ракети на її території
Молдова доволі недалекоглядна. Замість того, щоб бути уважними та відтіснити росіян з окупованого Придністров‘я, Молдова висилає лише одного з багатьох російських дипломатів та висловлює «стурбованість».
Траєкторія російських ракет зараз така, що вони не можуть не летіти через Молдову. Ніхто не буде обводити ракету довкола кордону.
Про Білорусь
Росіяни проводять авіаційні навчання на території Білорусі. Це може свідчити про ймовірне застосування тактичної авіації для прикриття певних сухопутних напрямків або для нанесення вогневих ударів.
Ми до цього готові, відслідковуємо всі ймовірні пункти ракет і готові давати на них відповідь.
Про знищення глибокого російського тилу
Немає підтвердження, що до атак на Чорноморський флот чи авіабазу в Псковській області причетна Україна. Натомість підтверджено, що українські військові повністю знищили пункт управління 1-ї танкової армії. Внаслідок атаки ліквідовані всі керівники цього підрозділу. Це деморалізує російську армію зсередини.
Про іранські дрони-камікадзе
Найбільш ефективні з них — «Shahed-136». Але українські військові навчились їх збивати, тому останні два тижні кількість пусків БПЛА зменшилась.
Що не так з Китаєм?
Китай — це спосіб обійти санкції проти Росії. Це новий шлях постачання, зокрема чіпів та мікросхем. Також ніхто не скасовував контрабанду.
КНР допомагатиме Росії, доки Путін при владі, тому ми очікуємо якомога швидшої зміни керівництва РФ. Китай робить все для власної вигоди, тому отримує щось натомість.
Як діяльність «Повернись живим» може почати реформування армії?
Фонд намагається знаходити такі підрозділи, яким найбільше потрібне підсилення.
Авіанавідники зможуть прокладати маршрути для української авіації, щоб максимально ефективно працювати та не літати автомобільними дорогами.
Компанія «Око за око» у співпраці з АЗС «ОККО» є одним із найбільш масштабних проєктів фонду «Повернись живим». Команда збирає не просто на авіаційні комплекси «Shark» — пункти управління будуть в повнопривідних авто 4х4, де будуть три робочі місця — це повноцінний сучасний ідеальний продукт. У ЗСУ таке зараз існує лише на базі Bayraktar.
Фонд починає реформувати армію, і вже показує, якими мають бути якісні та ефективні безпілотні авіаційні комплекси.
Тепер розмову «Цей дощ надовго» можна слухати на всіх зручних подкаст-платформах.