Колишній ватажок російських бойовиків Бєзлєр вважає, що його намагаються вбити свої

Колишній ватажок російських бойовиків Бєзлєр вважає, що його намагаються вбити свої


Влітку 2014 року підполковник Головного розвідувального управління армії РФ Ігарь Бєзлєр був одним із головних ватажків незаконного збройного формування на Донеччині. Проте тепер він припускає, що російські спецслужби хочуть вбити його. 

Про це свідчить телефонна розмова, яку перехопило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. 

Ігарь Бєзлєр до 2002 року служив у російській розвідці, після чого звільнився та мешкав в Україні. Служба безпеки України встановила, що у лютому 2014 року ГРУ відновило зв’язки з Бєзлєром. За російськими вказівками диверсант брав участь у окупації Криму. Згодом він отримав наказ прибути на Донеччину, аби захопити управління Служби безпеки та управління Міністерства внутрішніх справ у Горлівці.

У цьому місті він організував групу бойовиків, на чолі якої катував та вбивав українських військових, поліціянтів та цивільних. Проте згодом він почав конфліктувати з ватажком нзф «днр» Ігарєм Стрєлковим. Журналісти-розслідувачі проєкту «Bellingcat» встановили, що у жовтні 2014 року Бєзлєр виїхав до тимчасово окупованого Криму використовуючи паспорт прикриття.

Головному управлінню розвідки вдалося перехопити телефонний дзвінок між Бєзлєром та службовцем ФСБ, який також причетний до початкового етапу російсько-української війни. Під час розмови Бєзлєр визнає, що він не бере участі у полномасштабному вторгненні. Йому заборонено виїздити «за лєнточку» — тобто на тимчасово окуповані території України. 

Бєзлєр та його співрозмовник обговорюють обставини смерті членкині нзф «днр» Ольги Качури. У 2014 році Качура входила до угрупування Бєзлєра. У липні 2022 року вона загинула у Горлівці. Російська пропаганда стверджувала, що у її автівку влучив артилерійський снаряд. Проте Бєзлєр та його співрозмовник скептично ставляться до цього твердження. Їх непокоїть той факт, що водій Качури вижив і не надає свідчень про ситуацію. Крім того, характер руйнувань не відповідає артилерійському обстрілу. Через це вони схиляються до думки, що Качуру вбили свої.

Після її загибелі Бєзлєр та його співрозмовник отримали пропозицію прибути у тимчасово окупований Донецьк для участі в церемонії поховання. Вони відмовились. 4 серпня під час церемонії прощання у центральній частині Донецька пролунал серія вибухів. Бєзлєр та його співрозмовник погоджуються — хтось хотів зібрати колишнє керівництво нзф в одному місці та вбити.