Керівник катедри журналістики у військовому виші Києва у 2019 році балотувався у парламент від забороненої «Партії Шарія». Що відомо про Геннадія Ніколайчука?

Керівник катедри журналістики у військовому виші Києва у 2019 році балотувався у парламент від забороненої «Партії Шарія». Що відомо про Геннадія Ніколайчука?

Що сталося?

Геннадій Ніколайчук, який у листопаді 2023 року став керівником катедри журналістики Військового інституту КНУ, у 2019 році балотувався до ВР від «Партії Шарія».

На це звернуло увагу видання «Детектор Медіа».

На парламентських виборах 2019 року партія програла, набравши 2.23% голосів. Ніколайчук повернувся до посади начальника групи міжнародних зв’язків Центрального спортивного клубу Збройних Сил України.

Про те, що Ніколайчук балотувався від «Партії Шарія», свідчать заархівовані відомості про кандидатів у народні депутати України на сайті Центральної виборчої комісії. 

У коментарі «Детектор Медіа» Військовий інститут КНУ імені Тараса Шевченка повідомив, що «розглядає цю ситуацію». Джерела журналістів стверджують, що керівництво інституту не знало про співпрацю Ніколайчука та вже забороненої «Партії Шарія».

Свідомі звернулися до адміністрації ВІКНУ за розʼясненнями. На момент виходу публікації редакція не отримала відповіді. 

Що відомо про Ніколайчука?

Геннадій Ніколайчук є майстром спорту з боксу. За даними руху «Чесно», він також є віцепрезидентом Федерації боксу Києва, членом правління Асоціації спортивних журналістів України та Міжнародної асоціації спортивної преси. 

Разом з Олександром Потапенком і Сергієм Бортніком Ніколайчук заснував Благодійний фонд «Країна Спорту».  

У 2016 році Геннадій Ніколайчук захистив кандидатську дисертацію на тему «Особливості взаємозв'язку спорту і політики». 

У 2017 — написав книгу «Золотарьов — тренер на рингу і в житті» про тренера братів Кличків.

За даними «Детектор Медіа», 8 грудня 2023 року він отримав звання полковника.

Чому «Партію Шарія» заборонили?

«Партія Шарія» — проросійська політична сила, діяльність якої суд остаточно заборонив 6 вересня 2022 року.

За поясненням Служби безпеки України, лідер партії Анатолій Шарій та її провідні політики причетні до дестабілізації ситуації в країні, поширення антиукраїнської пропаганди щодо зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, підриву державної безпеки та пропаганди війни.

Анатолія Шарія підозрюють у державній зраді та порушенні рівноправності громадян. 

У липні 2023 року Офіс генпрокурора повідомив, що Анатолія Шарія судитимуть за співпрацю з ФСБ РФ. Слідчі встановили, що Шарій вів підривну діяльність проти України на виконання завдань російської спецслужби.