Канал уряду Угорщини опублікував відео, де територія України позначена без тимчасово окупованого Криму

Канал уряду Угорщини опублікував відео, де територія України позначена без тимчасово окупованого Криму

30 травня на YouTube-каналі уряду Угорщини опублікували відео із позначенням карти України без тимчасово окупованого Криму. Відео закликає до припинення вогню та початку мирних переговорів.

Міністерство закордонних справ України закликало Угорщину припинити чинити провокації та дотримуватися міжнародних зобов'язань в рамках членства в ООН, ЄС і НАТО. 

«Позначення Кримського півострова територією, яка не входить до складу України, суперечить неодноразово заявленій позиції офіційного Будапешта про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Підігрування агресивній політиці Росії не сприяє швидшому відновленню миру в Європі, за який угорський уряд виступає на публіці», — повідомили у Міністерстві.

На доручення МЗС України тимчасовий повірений України в Угорщині здійснив офіційний демарш перед угорською стороною.

Нагадаємо, у квітні під час зборів партії Премʼєр-Міністра Угорщини Віктора Орбана на екран вивели карту «Великої Угорщини», у складі якої до Першої світової війни були території Австрії, Словаччини, Румунії, Хорватії, Сербії та України. 

У листопаді 2022 року Орбан прийшов на футбольний матч у шарфі, на якому зображена «Велика Угорщина». Тоді МЗС України викликало угорського посла, щоб обговорити інцидент.

Оновлення 4 червня о 11:50 

Зранку 4 червня угорський уряд опублікував нове відео, на якому мапа України зображена правильно.

Водночас архівна копія каналу свідчить про те, що попереднє все ще не було видалено станом на вечір 3 червня. Його переглянуло щонайменше 100 тисяч користувачів.