Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 8 — 14 серпня
Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.
Сьогодні публікуємо новини про гуманітарну допомогу, яку отримала Україна за тиждень 8 — 14 серпня.
Програма розвитку ООН і Хорватія виділяють 240 тисяч доларів на розмінування України
Програма розвитку ООН та Уряд Хорватії нададуть грант в розмірі $240 тисяч організації «HALO Trust Ukraine» для розміщення груп з вивчення мінної небезпеки та нетехнічного обстеження у Київській та Чернігівській областях.
Про це повідомили в ПРООН.
«The HALO Trust» — міжнародна організація, що займається гуманітарним розмінуванням. Кошти використають для найму, навчання та оснащення команд, які створюватимуть карти вибухових небезпек у Київській та Чернігівській областях.
Профільні команди складатимуться переважно з місцевих цивільних осіб.
«Нагальність ситуації вимагає колективної реакції. Завдяки зміцненню наших партнерських стосунків і об’єднанню наших зусиль ми можемо прискорити процес розмінування, дозволяючи людям безпечно повернутися до своїх домівок і на ферми», — сказав постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
Україна зараз є однією з найбільш забруднених мінами країн світу. ПРООН працює з урядом України протягом 30 років і очолює програму протимінної діяльності ООН з 2016 року.
Нагадаємо, наприкінці липня Хорватія виділила мільйон євро на розмінування сільськогосподарських угідь України.
Литва виділить шість мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації
Уряд Литви виділить шість мільйонів євро на збільшення потужностей системи реабілітації в Україні. Кошти спрямують на будівництво реабілітаційного центру та підготовку і розвиток кадрів у цій сфері.
Про це повідомила канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте під час зустрічі з Міністром охорони здоровʼя України Віктором Ляшком.
«Наша система реабілітації у сфері охорони здоровʼя має стати найсильнішою в Європі. Дякую Литві за підтримку та бажання допомогти тим, хто постраждав від війни», — сказав Ляшко.
Він розповів, що Україна взяла за основу досвід Ізраїлю. Для того, аби покрити потребу у наданні реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я для військових та цивільних громадян, Україні потрібно близько 7800 ліжок.
Понад 5000 з них будуть функціонувати у реабілітаційних відділеннях в кластерних лікарнях, близько 1500 забезпечать шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня та ще близько 1000 ліжок — пʼять реабілітаційних центрів, які запустить Міністерство оборони України.
З початку 2023 року послугами з амбулаторної реабілітації скористались понад 75 тисяч пацієнтів. Стаціонарне відновлення пройшли понад 66 тисяч людей.
Азербайджан передасть новий пакет гуманітарної допомоги Україні
Посол Азербайджанської Республіки в Україні Сеймур Мардалієв анонсував новий пакет допомоги Україні, до якого увійде машина для механізованого розмінування.
Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ України після зустрічі посла із заступником очільника МВС Богданом Драп’ятим.
Також Азербайджан долучиться до списку країн, які проводитимуть тренінги для українських спеціалістів у сфері розмінування.
Посол заявив, що Азербайджан буде й надалі підтримувати Україну на фоні повномасштабного вторгнення Росії. Він зазначив, що йдеться про чотири напрямки співпраці:
- медико-психологічну реабілітацію для українських дітей;
- реабілітацію військовослужбовців;
- надання допомоги в енергетичному секторі;
- післявоєнну відбудову України.
«Ми обрали для нашого співробітництва місто Ірпінь, ми говоримо про відбудову інфраструктури міста. Концепція проєкту передбачає відбудову архітектурного центру, спортивного комплексу, розбудову нового мистецького центру для дітей, надання медичного устаткування для госпіталю», — сказав Сеймур Мардалієв.
Заступник голови МВС України Богдан Драп’ятий зазначив, що внаслідок російської військової агресії Росії орієнтовно 174 тисячі квадратних кілометрів потенційно забруднено мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. Зокрема, очищення потребують близько 14 тисяч квадратних кілометрів акваторій річок, водойм та водосховищ України, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів, гідротехнічних споруд і морських портів.
Нагадаємо, у липні Азербайджан виділив $7.6 мільйонів на закупівлю та постачання електрообладнання в Україну.
Тимчасово окупований Мелітополь отримав два авто від Німеччини — наразі вони будуть у Запоріжжі
Німецькі партнери передали Мелітополю автовишку для ремонту ліній електропередач і дахів та мікроавтобус для перевезення гуманітарних вантажів і людей. Техніка перебуватиме в Запоріжжі до деокупації Мелітополя.
Про це повідомив мер Мелітополя Іван Федоров.
Допомога надійшла від муніципалітету Берліна та організації GIZ.
Литва та Товариство Червоного Хреста України передали українським містам водоочисні системи
До Херсона та Дніпропетровської області прибудуть системи для очищення води від міського самоврядування Риги та Товариства Червоного Хреста України.
У Херсоні встановлять систему для очищення води, яку товариство «Tev» придбало на пожертвування Ризької думи.
Член правління товариства «Tev» Рено Брінькіс в етері «Rus.LSM.lv» розповів, що приблизно два місяці тому депутати Риги проголосували за виділення «Tev» 100 тисяч євро.
«Половину ми вже витратили, щоб відправити спеціальний човен, який витримує обстріли і не тоне, інструменти та пристрій для фільтрації води. Але він не такий значущий, як ця система», — розповів Брінькіс.
ТЧХУ передало до однієї з громад Дніпропетровської області водоочисну станцію, яка здатна виробляти 1000 літрів чистої води на годину з будь-якого джерела водопостачання.
МОЗ отримало від партнерів комп’ютерну техніку, медичні меблі та лікарські засоби
До Міністерства охорони здоров’я України надійшла медична гуманітарна допомога від Програми розвитку ООН, Польщі, Нідерландів, Італії, Литви, Ізраїлю, компанії «Medcaptain» та благодійних організацій «Direct Relief» та «Action Medeor».
Про це повідомили в МОЗ.
Зокрема, надійшла:
- комп’ютерна техніка;
- 186 палет медичних меблів, лікарняного одягу, дезінфекційних засобів;
- 17 палет медичних виробів;
- 175 палет лікарських засобів, засобів індивідуального захисту та засобів гігієни.
Нагадаємо, минулого тижня Міністерство також отримало автомобілі швидкої допомоги, медичне обладнання, ліки та вакцину.
ООН і США передали до України генератори і трансформатори
Одеська, Харківська, Київська, Сумська та Миколаївська області отримали від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Програми розвитку ООН генератори і трасформатори для забезпечення стабільного електропостачання.
До Одеського району від ПРООН надійшло 24 генератори різної потужності. Їх планують передати до закладів освіти, водонасосних станцій і котелень Южненської, Овідіопольської, Яськівської, Вигодянської та Великодолинської громад.
USAID надало пʼять трансформаторів, щоб відновити роботу пошкоджених російськими обстрілами підстанцій у Харківській, Київській, Сумській та Миколаївській областях. Це забезпечить безперебійне постачання електрики для понад 121 тис споживачів.
Гуманітарії ООН доставили допомогу до прифронтового Торецька
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців привезло гуманітарну колону до Торецька Донецької області.
Про це повідомили в УВКБ ООН.
Гуманітарії привезли 500 сонячних ламп, 1000 брезентів та 500 предметів постільної білизни для сімей, які постраждали від війни. Допомогу доставили завдяки підтримці США.