Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 25 — 31 липня

Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 25 — 31 липня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля. 

Сьогодні публікуємо новини про гуманітарну допомогу, яку отримала Україна за тиждень 25 – 31 липня. 

Катар виділяє Україні 100 млн доларів гуманітарної підтримки

Катар виділив 100 мільйонів доларів на відновлення у сфері медичного забезпечення, освіти, гуманітарне розмінування та соціальні й гуманітарні проєкти.

Про це повідомив Міністр закордонних справ Катару шейх Мухаммад бін Абдулрахман Аль Тані під час зустрічі з Премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем.

Україна і Катар домовилися співпрацювати в межах Спільної міжурядової комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва. 

Також сторони погодили рішення утворити спеціалізовані робочі групи й комісії для напрацювання питань у різних сферах: від високих технологій і диджиталізації до постачання питної води.

Хорватія виділила мільйон євро на розмінування сільськогосподарських угідь

Уряд Хорватії пожертвував один мільйон євро Всесвітній продовольчій програмі ООН, щоб допомогти фермерам і виробникам продуктів харчування відновити роботу в регіонах, які постраждали від бойових дій.

Про це повідомила пресслужба Всесвітньої продовольчої програми.

Проєкт спрямований на обстеження сільськогосподарських угідь на наявність вибухонебезпечних речовин та розмінування їх для відновлення вирощування продуктів. 

Після того як землі будуть безпечними, фермерам надаватимуть допомогу в реабілітації ґрунтів і відновленні сільськогосподарської діяльності.

Розмінування вже проводять у Харківській області. Планується розширення на Миколаївську та Херсонську області. 

«Досвід Хорватії в проведенні успішних широкомасштабних операцій з розмінування робить її визнаним лідером у гуманітарному розмінуванні та безцінним партнером, який допомагає звільнити землю для українських фермерів, які відчайдушно хочуть відновити роботу та прогодувати свої сім’ї та громади», — сказав регіональний директор ВПП в Україні Метью Холлінгворт. 

11-12 жовтня в Загребі пройде міжнародна донорська конференція з гуманітарного розмінування України для мобілізації додаткової міжнародної підтримки та ресурсів для ініціатив з розмінування.

МОЗ України отримало автомобілі, медичне обладнання та лікарські засоби

Мністерство охорони здоров’я України продовжує отримувати медичну гуманітарну допомогу від партнерів.

За тиждень Міністерство отримало:

  • автомобілі швидкої медичної допомоги та позашляховики — п’ять авто;
  • медичне обладнання — 77 палет;
  • лікарські засоби — десять палет; 
  • засоби індивідуального захисту — 93 палети.

Допомога надійшла від Урядового агентства стратегічних резервів Польщі, гуманітарної організації «Direct Relief», благодійного фонду «Пацієнти України», благодійного фонду «Medical Life Lines Ukraine», німецького федерального відомства цивільного захисту та допомоги при стихійних лихах та національного кризового центру «Haque Holandia». 

Україна отримала 508 акумуляторів Tesla Powerwall

До України надійшло 508 потужних акумуляторів Tesla Powerwall, які забезпечуватимуть електроенергією школи, лікарні та дитсадки.

Про це повідомив Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Tesla Powerwall заряджаються від звичайної електрики та тримають заряд до 14 годин.

«Завдяки ним лікарі рятуватимуть життя, вчителі проводитимуть уроки, а українці залишатимуться на зв’язку з безперебійною роботою Starlink в окремих локаціях. Рік тому отримали перші 50 систем. Вони працюють у лікарнях та амбулаторіях на звільнених територіях. А ще — дозволяють тисячам людей у прифронтових містах Донецької й Миколаївської областей телефонувати рідним та дізнаватися новини навіть під час відключень електроенергії через російські обстріли», — написав Федоров.

Акумулятори надав уряд Польщі. Фонд «Direct Relief» та Благодійний фонд Євгена Пивоварова допомогли з логістикою і тренінгами.

Донори виділять Україні понад $244 мільйони на розмінування

Донори з США, Євросоюзу та Азії виділять Україні понад $244 мільйони на потреби гуманітарного розмінування.

Про це повідомила Перша віцепрем'єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Кошти нададуть США, Євросоюз, Японія, Німеччина, Велика Британія, Норвегія, Швеція, Італія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада, Австрія, Швейцарія, Корея та Фонд Говарда Баффета.

Свириденко зазначила, що до кінця року Україна має отримати десять машин для розмінування хорватської компанії DOK-ING, десять машин від Global Clearance Solutions, майже 200 піротехнічних машин, понад 600 металодетекторів, 50 підривних машин. 

Також партнери передадуть індивідуальні набори для розмінування, вибухозахисні костюми, квадрокоптери та роботизовані системи для знешкодження боєприпасів.

Гуманітарії ООН доставили допомогу до прикордоння Сумщини

Управління ООН з координації гуманітарних питань доставило міжвідомчу колону допомоги до прикордонних з Росією населених пунктів Сумської області.

Про це повідомили в Управлінні. 

Для 1700 місцевих жителів привезли речі першої необхідності.

Нагадаємо, 10 липня Сумська ОВА оголосила евакуацію жителів населених пунктів з п’ятикілометрової прикордонної зони області.

Товариство Червоного Хреста України передало технічну допомогу для 1400 домогосподарств

Товариство Червоного Хреста України передало мотоблоки, теплиці, насоси, генератори для 1400 домогосподарств, які потребують відбудови через війну.

Про це повідомили в ТЧХУ.

Цей проєкт підтримки населення реалізували спільно з Міжнародною організацією з міграції.

Нагадаємо, минулого тижня ТЧХУ спільно з Офісом ООН з координації гуманітарних питань розгортали мобільні пункти і надавали допомогу постраждалим від ракетних обстрілів Одеси та Миколаєва.