Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 18 — 24 квітня
ЄС виділив ще 55 мільйонів євро на гуманітарну допомогу Україні
Фінансування буде спрямоване на підготовку до наступної зими.
20 квітня Україна стала державою-учасницею Механізму цивільного захисту ЄС — системи надання координованої оперативної міжнародної допомоги при надзвичайних ситуаціях.
«ЄС продовжує підтримувати Україну на шляху до інтеграції в Союз, підтримуючи її народ у розпал розвʼязаної Росією війни. Ми продовжуємо захищати та рятувати життя і вже готуємось до наступної зими. Ми доповнюємо гуманітарну допомогу ЄС Україні ще 55 мільйонами євро, щоб переконати, що ми готові до додаткових викликів, пов’язаних із суворими та холодними зимовими місяцями», — сказав єврокомісар із питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.
Від початку повномасштабного вторгнення Євросоюз виділив Україні 685 мільйонів євро гуманітарної допомоги.
Допомогу доставляють через гуманітарні агентства ООН, неурядові організації та Міжнародний Комітет Червоного Хреста.
Німеччина надала 111 мільйонів євро на відновлення України
Державний секретар ФРН з питань розвитку Йохен Фласбарт у Києві погодив черговий пакет допомоги з Віцепрем’єр-міністеркою — Міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук та Міністром фінансів України Сергієм Марченком.
Міністерство розвитку Німеччини виділило кошти на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та на підтримку українських муніципалітетів, наприклад, ремонт та облаштування дитячих садків, шкіл та лікарень.
«Відбудова України буде величезним завданням для країни, її народу та для нас як міжнародної спільноти. І вона вже починається, навіть якщо війні, на жаль, не видно кінця. Ця довгострокова перспектива та раннє планування важливі. Ми хочемо показати народу України, що ми й надалі будемо на його боці», — сказав Фласбарт.
З початку повномасштабної війни Уряд Німеччини надав близько 3.6 млрд євро цивільної підтримки Україні (без урахування витрат на підтримку біженців з України в Німеччині).
Уряд Японії, Фонд Говарда Баффета і компанія ROCKWOOL передали Україні електрогенератори
77 генераторів від Японії будуть використовувати для живлення комунальної інфраструктури Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської та Чернігівської областей.
Усього Японія надасть понад 1200 генераторів для об’єктів критичної інфраструктури України, таких як лікарні, водоочисні та каналізаційні станції, системи опалення та навчальні заклади.
На Харківщину від Фонду Говарда Баффета надійшло 42 генератори для об’єктів критичної інфраструктури, закладів культури, медичних та соціальних установ.
27 громад з семи районів Харківщини отримують необхідні генератори. Зокрема, деокуповані Дергачівська, Малоданилівська, Липецька, Вільхівська, Роганська, Балаклійська, Ізюмська, Борівська, Барвінківська, Вільхуватська, Вовчанська та Оскільська громади.
Компанія ROCKWOOL доставила ще 10 генераторів для Чернігівщини. Два з них направлять до Чернігівського пологового та обласної дитячої лікарні. Вісім — поїдуть до громад.
Компанія вже надала області близько 380 генераторів, а також мінеральну вату для відновлення пошкоджених будинків.
UNICEF передав дітям з Херсонщини і Житомирщини гаджети для навчання
Для близько 800 школярів Білозерки, Станіслава та Чорнобаївки надали 395 планшетів та 367 хромбуків. Діти до 12 років отримали планшети, а учні від 13 до 17 років — хромбуки.
Їх передали в рамках спільного проєкту UNICEF та Мінреінтеграції.
Також UNICEF надав 40 планшетів родинам у Баранівській громаді Житомирщини. Це дасть змогу 134 дітям навчатися онлайн.
Їх передали за підтримки Данії та Ісландії.
Компанії Амстердама передали комп'ютерне обладнання деокупованим громадам Харківщини
AOC International (Europe) B.V. та MMD-Monitors & Displays Nederland B.V. передали Харківщини понад 1000 девайсів ASSA.
Туди надійшло 134 монітори, близько 500 пар навушників і понад 400 аудіоколонок та комп’ютерних маніпуляторів.
Обладнання передали представникам відділів та управлінь науки і освіти, соціального захисту населення та служб у справах дітей Харківського, Ізюмського, Чугуївського та Куп’янського районів.
ООН надала допомогу 11 тисячам жителів Купʼянська на Харківщині
Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) доставило шість вантажівок допомоги з наборами їжі, обладнанням для облаштування сховищ, засобами гігієни та одягом для дітей.
У населеному пункті проживають, зокрема, 500 дітей.
Громадам Херсонщини, які обстрілюють росіяни, передали будматеріали та продуктові набори
Волонтери гуманітарного центру «Проліска - Кривий Ріг» передали від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців матеріали для екстреного ремонту до Берислава.
Раніше співробітники «Проліски» вже передали жителям Берислава 450 будівельних наборів, а також необхідне обладнання та речі для облаштування укриттів — розкладні ліжка, матраци, ковдри, електрообігрівачі, ліхтарі та місткості для води.
До Зміївки Бериславської громади волонтери привезли та роздали 300 наборів будматеріалів для екстрених ремонтів пошкоджених осель.
Мешканці села Новодмитрівка та Томина Балка Білозерської громади отримали понад 900 продуктових наборів від Червоного хреста та Всесвітньої продовольчої програми.
Польські організації відновили фельдшерські пункти у Кочубеївській громаді Херсонщини
Польські фармацевтична фірма «Polpharma» та Фонд освіти для демократії доставили в громаду матеріали для проведення ремонту приміщень, відновлення електропостачання та каналізації.
Координацією проєкту займався Волонтерський центр «Гідність».
Перед відновленням роботи пунктів потрібно ще закупити медичні меблі та замовити вікна і склопакети.
Американська організація Direct Relief передала гуманітарні вантажі для 37 медзакладів Харківщини
До області надійшло 55 палетів медикаментів, що містять 72 види лікарських препаратів, серед яких кардіологічні, гіпер- та гіпотонічні, сечогінні, імуномодулюючі, діабетичні, протипухлинні, знеболювальні, нейролептичні, гормональні, міорелаксанти тощо. Медзакладам регіону також передадуть спеціалізований одяг, обладнання, маски, спиртові серветки та інші медичні матеріали.
Лікарські препарати надійдуть до міських та обласних закладів охорони здоров'я, і їх передадуть пацієнтам як на первинній ланці, так і на рівні лікарень, де будуть здійснювати розподіл.