Forbes: У медичному сервісі «Helsi» роками створювали фейкові записи до лікарів. Через це держава могла втрачати кошти

Forbes: У медичному сервісі «Helsi» роками створювали фейкові записи до лікарів. Через це держава могла втрачати кошти

Helsi — запущений у 2016 році медичний стартап, що розробляє однойменну систему запису до лікарів. 

Державні лікарні сплачують від $10 за підписку одного активного лікаря-користувача, для пацієнтів сервіс безкоштовний. Станом на 11 травня у Helsi зареєстровано 25,2 млн українців та 33 500 активних лікарів. 

Із десяти користувачів, з якими поспілкувався Forbes, двоє виявили в особистому кабінеті візити, про які не здогадувалися.

Версію зламу керівництво сервісу відкидає, запевняючи, що персональні дані пацієнтів не були скомпроментовані. 

«Система передбачає внесення даних лише лікарями, можливостей втручання в роботу системи третіми особами не існує, оскільки всі дії в системі фіксуються», — стверджує член наглядової ради Helsi Дмитро Шимків. 

Оплачує медичне обслуговування Національна служба здоров’я (НСЗУ) за спеціальною програмою медичних гарантій. Її бюджет на 2023 рік – понад 142 млрд грн.

Міністерство охорони здоров’я знає про фейкові відвідування в Helsi. Постанову МОЗ, що дозволяє моніторити НСЗУ, прийняли тільки нещодавно. Всі відвідування, за словами Міністра охорони здоровʼя Віктора Ляшка, потраплятимуть у спеціальну базу. Якщо на одного пацієнта припадатиме аномально багато процедур, це буде сигналом для розслідування. Коли запрацює система, міністр не уточнює.