Чеська інвестиційна компанія фінансувала російську пропаганду в країні

Чеська інвестиційна компанія фінансувала російську пропаганду в країні

Інвестори довірили компанії «Invest & Property Consulting» (IPC) сотні мільйонів крон, і вона використовувала їх для фінансування російської пропаганди, виявили журналісти чеського видання «Seznam Zpravy» . Зараз рахунки компанії арештувала поліція.

Журналісти «Seznam Zpráv» розслідували діяльність «Invest & Property Consulting» і з’ясували, що компанія надсилала десятки мільйонів крон своїх вкладників насправді союзникам Володимира Путіна в країні.

Однією з бенефіціарів була донька колишнього заступника керівника канцелярії президента Чехії Еріка Гайкова. Вона субсидувала книжкове видавництво «Česká citadela», яке друкувало тексти розповсюджувачів проросійської дезінформації, повідомляють журналісти.  Також Еріка Гайкова є власницею інтернет-видання її батька. На цьому порталі журналісти знайшли російську пропаганду.

Також IPC створили схему вкладення коштів через трастові фонди, щоб обійти регуляції Національного банку Чехії. Таким чином відповідальними за розпорядження грошима інвесторів ставали фінансові радники, а не сама інвестиційна компанія.

Національне управління з боротьби з організованою злочинністю Чехії заморозило майно компанії «Invest & Property Consulting» за підозрою у шахрайстві. Менеджери не можуть розпоряджатися рахунками з вкладеними коштами, а самі вкладники збираються позиватися до компанії.