Бранці Кремля: як Росія переслідувала громадян Україна 1 – 11 січня
1. Бранець Кремля Андрій Білозеров почав втрачати свідомість через голод
Про це він розповів у коментарі проєкту «Крим.Реалії».
Це вже третя справа проти Білозерова. Наприкінці грудня так званий «суд» тимчасово окупованого Сімферополя призначив Білозерову два місяці домашнього арешту за пост у «ВКонтактє». Чоловік написав, що російські військові вбивали українських цивільних протягом 8 років російсько-української війни і продовжують робити це зараз.
На різдвяно-новорічний період сусіди та знайомі чоловіка виїхали з Сімферополя. Йому заборонено виходити з квартири, тому Білозеров не може придбати їжу. Якщо чоловіку стане гірше, він викличе швидку.
2. Бранець Кремля Руслан Абдурахманов попросив владу України обміняти його
Лист про це він передав Кримській правозахисній групі.
18 квітня росіяни викрали Абдурахманова з його села у тимчасово окупованому Азовському на Херсонщині. Потім незаконно вивезли у Сімферополь, де досі утримують.
Російські силовики катували чоловіка та примусили під страхом смерті звести на самого себе наклеп. У вересні «суд» у тимчасово окупованому Криму використав ці «докази», аби засудити Абдурахманова до 5 років ув’язнення.
Наразі росіяни планують вивезти кримського татарина в Росію й утримувати там у колонії. Аби запобігти цьому, Абдурахманов звернувся до органів влади України з проханням про обмін.
3. 10 січня російський суд у Ростові-на-Дону продовжив чотирьом кримським татарам строк незаконного утримання у СІЗО
Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Южный окружний воєнний суд РФ ухвалив таке рішення у справі так званої «другої севастопольської групи» Хізб-ут Тахрір.
Рустем Мурасов, Рустем Таіров, Джеббар Бекіров та Завур Абдулаєв проведуть в ізоляторі ще три місяці.
Крім того, на черговому засіданні Рустем Мурасов вимагав повернути йому 140 тисяч рублів, які раніше викрали російські силовики. Ці гроші зібрала громада, у якій проживав Мурасов. Влітку 2021 року в тимчасовому окупованому Криму сталися повені. Через це житло Мурасова було підтоплено. Ці гроші кримський татарин мав використати на ремонт.
Проте не встиг, адже 17 серпня 2021 року російські силовики прийшли з обшуками до нього Таірова, Бекірова і Абдулаєва. Із того часу їх незаконно утримують.
4. 10 січня російський суд у Ростові-на-Дону вчергове продовжив «запобіжні заходи» трьом кримським мусульманам
Про це повідомляє «Кримська солідарність».Людина з інвалідністю першої групи Олександр Сізіков лишається під домашнім арештом. Він не бачить і не може ознайомитися з матеріалами справи, оскільки росіяни відмовляються надрукувати їх шрифтом Брайля.
Крім Сізікова, у справі так званої «четвертої Бахчисарайської групи» росіяни переслідують кримських татар Аліма Суфянова та Сейрана Хайредінова. «Суд» продовжив строк їхнього незаконного утримання у СІЗО.
Адвокатка Ліля Гемеджи вимагала, щоб «суд» не розглядав недопустимий доказ — аудіо, записане завдяки прослуховуванню Сізікова, Суфянова та Хайредінова. Проте росіяни проігнорували цю заяву.
5. Росіяни висунули «обвинувачення» проти викраденого з Херсонщини ветерана АТО Олександра Зарівного
Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
У березні його викрали з тимчасово окупованих Олешок, чотири тижні утримували в Херсоні, а потім вивезли в Сімферополь.
У січні росіяни висунули «обвинувачення» у «шпигунстві». Йому призначили «адвоката» Алєксандра Палянского, який раніше брав участь у легалізації свідчень, отриманих під тортурами.
Під час повномасштабного вторгнення Зарівний не брав участі у бойових діях. Натомість чоловік долучився до громадського патрулювання, аби протидіяти мародерам. Із огляду на це Зарівний не є комбатантом, а отже — військовополоненим.
Чоловік очолював спілку ветеранів району. У 2015 році брав участь у російсько-українській війні у складі 36-ї окремої бригади морської піхоти.
6. 11 січня російський суд призначив чотирьом кримським татарам по 13 років ув’язнення
Про це повідомила «Кримська солідарність».
Такий «вирок» росіяни винесли у справі п’ятьох мусульман, яких переслідують у справі так званої «другої сімферопольської групи» Хізб ут-Тахрір: Аліма Карімова, Сейрана Муртазе, Ерфана Османова, Джеміля Гафарова та Сервета Газієва.
Їх звинувачують у членстві в терористичній організації та підготовці до насильницького захоплення влади, хоч у п’ятьох не було такої цілі та засобів для її досягнення.