У Молдові затримали двох підозрюваних у підготовці держперевороту

У Молдові затримали двох підозрюваних у підготовці держперевороту

У Молдові Служба інформації та безпеки (SIS) розслідує справу підготовки до державного перевороту. 

Про це йдеться у заяві SIS.

Наразі під слідством перебувають п’ятеро громадян Молдови, двоє з яких затримали та відправили під варту у грудні 2022 року. Решта троє мають статус підозрюваних.

Їх завербували представники спецслужб третьої країни «для надання допомоги». Відповідно до Кримінально кодексу Молдови «ця допомога» підпадає під статтю про ворожу діяльність проти Республіки Молдова. Це включає дестабілізацію та зміну конституційного ладу в державі шляхом насильства.

Також в полі зору правоохоронців перебувають громадяни іншої держави, яких перевіряють на шпигунство. Вони керували та фінансували підривну діяльність вихідців з Молдови.

Нагадаємо, Володимир Зеленський передав Маї Санду перехоплений план руйнування політичної ситуації Молдови, який отримала українська розвідка.

Президентка Молдови Санду підтвердила це і заявила, що план передбачає використання людей з-поза меж країни для насильницьких дій у Молдові». Також з її слів план передбачав, що під виглядом мирних протестів готують спробу захоплення влади у Кишиневі.