Журналісти суспільних мовників північних країн викрили російських дипломатів, які можуть здійснювати шпигунську діяльність

Журналісти суспільних мовників північних країн викрили російських дипломатів, які можуть здійснювати шпигунську діяльність

Журналісти суспільних мовників Норвегії, Швеції, Данії та Фінляндії викрили кілька десятків російських дипломатів, які можуть бути причетні до шпигунства.

Про це пише норвезьке видання NRK і фінське Yle.

Зокрема, норвезький NRK встановив, що генеральний консул Росії в Баренцбурзі Андрєй Чемерило має зв'язок із військовою розвідкою ГРУ.

Він проживає за адресою, за якою розташований навчальний центр співробітників ГРУ. Хоча сам Чемерило заперечує цю інформацію.

Загалом норвезькі журналісти встановили особи 38 агентів російської розвідки, які були пов'язана з дипломатичними місіями Росії в країнах північної Європи.

У Швеції журналісти відстежили 21 ймовірного шпигуна і встановили, що щонайменше 13 з них продовжували працювати в країні до квітня минулого року.

А фінський Yle з покликанням на поліцію охорони пише, що третина дипломатів російського посольства насправді є співробітниками спецслужб. 

Вони встановили особи трьох росіян, які можуть бути причетні до шпигунства. Серед них ймовірний спільник СВР Дмітрій Оторочкін, який спочатку працював у посольстві в Гельсінкі, а потім у Копенгагені, звідки його вислали у 2022 році.

Оторочкін мав три сторінки у соціальній мережі «Вконтактє». Там були вказані різні імена та місце проживання, однак з фото можна встановити, що сторінки належать саме йому.

Також серед імовірних співробітників ГРУ — Владімір Комаров та Двін'яніков, яких вислали навесні 2022 року. Комаров також працював у посольстві в Гельсінкі.

Нагадаємо, раніше суспільні мовники цих країн встановили, що Росія готує диверсії на об'єктах інфраструктури у Північному морі у випадку конфлікту із Заходом.