Журналісти Bihus.Info заявляють, що за ними стежила Служба безпеки України

Журналісти Bihus.Info заявляють, що за ними стежила Служба безпеки України

Журналісти редакції розслідувань Bihus.Info заявляють, що під час корпоративу за ними стежили співробітники Служби безпеки України. У січні мережею поширилось відео, де працівники редакції вживають наркотики.

Відео стеження за журналістами поширили через вебсайт, редакція якого була ймовірно згенерована штучним інтелектом. Записи прослуховувань телефонів вказували, що за співробітниками Bihus.Info стежили щонайменше кілька місяців.

Слідство у справі проводить Служба безпеки України, але Bihus.Info провели власне розслідування, у якому дослідили записи із камер відеоспостереження у відпочинковому комплексі, де за ними стежили, поспілкувались зі співробітниками комплексу та повторно оглянули номери.

Редакція заявляє, що слідство за ними проводив Департамент захисту національної державності СБУ.

Камери відеоспостереження комплексу показали, що співробітники цього департаменту бронювали ті самі готельні номери, що й журналісти, перед і після їхнього корпоративу.

Ще до публікації розслідування Bihus.Info, 31 січня з СБУ звільнили голову цього департаменту Романа Семенченка. У телефонній розмові з Bihus.Info він не заперечив і не підтвердив причетність СБУ до цієї операції.

Офіційно Служба безпеки не повідомляла про свої результати слідства. У повідомленні у відповідь на розслідування журналістів, СБУ не коментувала причетність своїх працівників до стеження за редакцією.

У СБУ заявили, що окремі співробітники Bihus.Info були клієнтами дилерів, які розповсюджували наркотики. За цим фактом відкрили кримінальне провадження.