Зеленський закликав створити «фінансовий Рамштайн» для України

Author: Marta Dyka
Зеленський закликав створити «фінансовий Рамштайн» для України

Про це він повідомив на Конференції щодо плану повоєнного відновлення України за участі національних лідерів, експертів та керівників великих компаній.

Зеленський зазначив, що Україна розробила прозорий план відновлення, ціна якого $17 млрд. За словами президента, «це те, що необхідно Україні для виживання, саме зараз».

Кошти спрямують на відновлення лікарень, шкіл, життєво важливої транспортної та енергетичної інфраструктури, а також відновленні житла.

Володимир Зеленський закликав розглядати допомогу Україні з точки зору безпеки та чотирьох її елементів.

«Нам потрібна безпека на землі, ми працюємо заради неї разом, налагоджуючи оборонну співпрацю. Нам потрібна безпека у небі і працюємо заради неї, домовляючись про постачання систем ПВО. Нам потрібна фінансова безпека і ми працюємо заради неї на багатьох рівнях — МВФ, Світовий банк, ЄС, США, інші партнери. І четвертий рівень — це наша інституційна спроможність: як ми реалізуємо всі наші програми, посилення програми відбудови вже зараз», — сказав він.

Денис Шмигаль повідомив, що конференцію ініціював Канцлер Німеччини Олаф Шольц. На заході також присутні Президентка Єврокомісії, Прем’єр-міністр Польщі, Президент Швейцарії і Генсек ОЕСР.

Також Україна запропонувала партнерам започаткувати Financial coordination platform and meetings під співголовуванням США, Єврокомісії та України. Мета цих зустрічей — координація допомоги Україні, визначення напрямків для першочергового й довгострокового відновлення, а також джерел їх фінансування.

Фото: Офіс Президента України