Зеленський: Російське рішення про мобілізацію — визнання, що кадрова армія не витримала та посипалась

Author: Marta Dyka
Зеленський: Російське рішення про мобілізацію — визнання, що кадрова армія не витримала та посипалась

Про це Президент України сказав у вечірньому зверненні.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна змогла змінити перебіг війни так, що кожен росіянин відчув: Україна може перемогти й рухається до перемоги.

Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Обговорили ситуацію на передовій, забезпечення українських військових та нові загрози з боку Росії.

Будь-які рішення російського керівництва не змінюють для України нічого. Україну цікавить лише звільнення країни, захист людей і мобілізація світової підтримки для реалізації завдань.

Президент також звернувся до росіян [тут і далі переклад — ред.]: «Люди в Дагестані, в Бурятії, в інших національних республіках і областях Росії розуміють, що їх просто кинули. Кинули на смерть».

Причиною смертей Зеленський назвав рішення Путіна: «Одна людина в Росії так вирішила — за всіх громадян Росії». 

Проте президент зазначив, що усі росіяни є співучасниками воєнних злочинів РФ: «Ви вже співучасники всіх цих злочинів, убивств і катувань українців. Тому що ви мовчали. Тому що ви мовчите».

«55 тисяч російських солдатів загинули на цій війні за пів року. Десятки тисяч поранені, скалічені. Бажаєте більше? Ні? Тоді протестуйте. Боріться. Тікайте. Або здавайтесь в український полон. Це варіанти для вас, щоб вижити», — сказав Президент України.

Фото: Офіс Президента України