Збираємо домашню бібліотеку: книжкові новинки жовтня від Vivat
Vivat
Що почитати у жовтні та які нові книжки шукати? Видавництво бестселерів «Vivat» підготували підбірку книг, за якими варто полювати у жовтні.
2014 року Росія окупувала Крим, розпочала війну на сході, а потім напала на всю Україну регулярною армією та спецназом. У кожному випадку російської агресії відповідь США критикували як неадекватну, недостатню або нерішучу.
«Московський фактор» — це унікальне дослідження чотирьох ключових політичних рішень Вашингтону. Чи враховували дві республіканські та дві демократичні адміністрації США статус України як суверенної держави, вибудовуючи відносини з РФ, — Фішел має відповідь на це питання.
Різдво починається тоді, коли його відчуває серце. І в цьому очікуванні дива важливо бути поряд із тими, кого любимо, і дарувати світло тим, хто його потребує. Герої книжки створили власний адвент-календар. Щодня оповідачка, її чоловік Амвросій та приятелька Христина вигадують одне для одного завдання, які не тільки примножують радість, а й відкривають чимало нового зі світу культури.
Ця затишна книжка подарує віру в диво, яке неодмінно здійсниться, і стане для вас інтелектуальною грою-мандрівкою, у якій вільно й невимушено поєднуються особистості української та інших європейських культур.
Валер’ян Підмогильний хотів написати роман, у якому майстром корабля буде жінка. І написав «Невеличку драму» — роман про нові взаємини, новий побут, нову мораль і вічні питання, які постають у несподіваних учудненням доби технічного прогресу. Шалена ірраціональна пристрасть чи холодний раціональний розрахунок — хто вийде переможцем із двобою? Підмогильний розігрує на камерній сцені невеличку драму, назва якій — життя.
Хочете побувати в Парижі початку ХХ століття? Поглянути на місто очима письменника — модерніста й провокатора? Любите мистецькі роздуми і водночас легке читання? Роман «Рівновага» і оповідання «Тайна» Володимира Винниченка — про життя і смерть, кохання й ненависть, мистецтво і мораль. Про ризиковані експерименти, непрості стосунки й любовні трикутники. Про революціонерів і емігрантів, які жили, любили й гинули під небом Парижа і дахами Монмартру.
Щоранку о 6:20 Тревіс Девін сідає на приміський потяг і їде на роботу. Девін — бойовий офіцер, який несподівано для багатьох кинув службу і скніє на ненависній офісній роботі. Одного дня все змінюється. Його колишня подруга Сара, імовірно, наклала на себе руки. Утім Тревіс має сумнів, що йдеться про самогубство. Він має розібратися, що насправді сталося, адже загадкові вбивства тривають… То що ж стоїть за ними?
Офелію щойно призначили чтицею при дворі Фарука і вона вважає, що нарешті в безпеці. Але невдовзі дівчина починає отримувати анонімні листи з погрозами: якщо вона не скасує свого весілля з Торном, її спіткає лихо. І такі листи з погрозами одержує не тільки вона. Фарук доручає Офелії розслідування. Їй доводиться діяти на межі своїх можливостей, щоб урятувати своє життя і життя близьких для неї людей, і це у світі, у якому вона не довіряє нікому, навіть своєму майбутньому чоловікові Торну.
В епоху Регентства всі бальні зали та вітальні Лондона скуто неписаними й непорушними правилами: як говорити з графом, який кніксен належить виконувати перед принцом… Герцог має бути владним і байдужим, а юна леді шлюбного віку — доброзичливою, утім не занадто.
Дафна Бріджертон, четверта з восьми нащадків навдивовижу дружної шляхетної родини, має привітний характер, на противагу більшості чванливих панянок свого віку. Вона легко знаходить спільну мову чи не з усіма парубками лондонських верхів. А от цікавої шлюбної пропозиції для своєї старшої доньки віконтеса Бріджертон ніяк не дочекається. Саймон Бассет, герцог Гастінґс, недавно повернувся з-за кордону й намагається уникати світського гамору, ба навіть виходів у світ, адже вирішив ніколи не одружуватися. На те в нього є особисті мотиви, спричинені родинною драмою. Знайомство із сестрою найліпшого друга Ентоні Бріджертона відкриває для нього інший шлях.
Узимку славетний детектив Жерар нудився. На хуторі Витівка ані смачної зеленини, ані каверзних історій — найкращих ліків проти нудьги. Аж ось хоч якась розвага: до них їде Оркестр дятла Дядечка з концертом до Дня Святого Миколая в заячому яру. І хоча Жерар не хоровий свистун, а детектив, але й для нього знайдеться робота: справа про віяло прими капібари.
Коли ж Витівкою поповзли чутки про появу чорного горобця, який вершить свої темні справи, і шістдесят вісім горобців нажахано зачаїлися, — хіба міг Жерар лишитися осторонь?
І навіть на Різдво, перебуваючи в Карпатах, він не тільки розкошував і слухав колядки, а й шукав для ведмедика Міська загублену люльку. Бо ніяка він не велика миша, а славетний детектив. І довести це для нього — справа честі!