Вищий антикорупційний суд націоналізував низку активів росіян в Україні

Вищий антикорупційний суд націоналізував низку активів росіян в Україні

За матеріалами ДБР Вищий антикорупційний суд України застосував санкції проти низки майна росіян в Україні. Таким чином до бюджету України надійшли активи на мільярди гривень кількох російських олігархів.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Серед націоналізованих активів є ТРЦ «Ocean Plaza», ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів», ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», які належали Алєгу Дерипасці, та 88,89% акцій АТ «Перший інвестиційний банк».

Крім цього, суд націоналізував різні частки статутного капіталу та майна росіян у важливих стратегічних галузях української економіки. Зокрема, йдеться про 100% ТОВ «Авангард-Віларті», яке, окрім «Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД», володіє ще компанією «Ітодер Інвестментс Лімітед» (Ethoder Investments Limited) та 66,65% «Інвестиційниого союзу «Либідь».

Арештовано судом та розглядається ВАКС питання націоналізації також наступних активів:

• ПрАТ «Рівнеобленерго» (93,2%);

• АТ «Херсонобленерго» (99,9 %);

• АТ «Чернівціобленерго» (96,8%);

• АТ «Житомиробленерго» (95,5%);

• ПрАТ «Кіровоградобленерго» (72,9%), а також сім готелів та два ТРЦ, загальною вартістю 2 млрд грн (Гінер);

У ДБР кажуть, що структури, які підконтрольні Алєгу Дерепасці, також брали участь в розширенні та реконструкції Дніпро-Бугського морського порту. У дохід держави повернуто земельні ділянки та нерухоме майно в різних регіонах України, сотні одиниць спеціальної та вантажної техніки.

Власниками інших націоналізованих активів є росіяни Алєксандр Пономарєнко та Алєксандр Скоробогатько.

Фото: Ocean Plaza