Військові матимуть право на звільнення після трьох років безперервної служби

Військові матимуть право на звільнення після трьох років безперервної служби

Про що ще йдеться у новому законі про демобілізацію?

Законопроєкт, зареєстрований 30 січня, визначає чіткий термін служби на період воєнного стану. Якщо військовослужбовець безперервно провів на службі 36 місяців, то матиме право на звільнення. Рішення про звільнення таких військовослужбовців ухвалюватиметься на Ставці Верховного Головнокомандувача.

Раніше Головнокомандувач Валерій Залужний заявляв, що разом з Міноборони погодили звільнення через три роки за умов відсутності загострення на фронті й достатньої кількості тих, ким можна буде замінити.

Окрім запропонованої щорічної відпустки, створення електронного кабінету військовозобовʼязаного на базі реєстру «Оберіг», урядовці також пропонують знизити призовний вік з 27 до 25 років.

За ухильництво та ігнорування повістки, суд зможе тимчасово обмежити виїзд з України, право кермувати авто, а також накласти арешт на кошти та цінності, які, серед іншого, зберігаються в банках.

Серед поважних причин, щоб не зʼявитися у ТЦК після вручення повістки, урядовці пропонують вважати хворобу призовника, перешкоду «стихійного характеру», дії країни-агресора та смерть близького родича військовозобовʼязаного або його дружини. Про причини треба буде повідомляти протягом трьох діб від визначеної дати.

Законопроєкт виключає права на відстрочку від призову у працівників БЕБ, ДБР, Держвиконавчої служби, Нацполу, НАБУ, прокуратури, Служби судової охорони та патронатної служби. Держслужбовці категорії «Б» і «В» можуть бути заброньовані у складі 50% від військовозобовʼязаних в певному органі.

Водночас народні обранці все ще звільняються від військової служби. 

Раніше голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявляв, що перше читання нового законопроєкту про мобілізацію відбудеться 6 лютого. 

Попередній законопроєкт про мобілізацію український парламент відкликав 11 січня та відправив на доопрацювання.

Однією з причин обурення громадськості було виключення інвалідності III групи з підстав для звільнення від служби. У новій редакції люди всіх груп інвалідності звільняються від служби. 

Водночас у законопроєкті все ще пропонують скасувати поняття «обмеженої» придатності до служби. Такі висновки ВЛК більше не зможе видавати.