Верховна Рада визнала Курильські острови територією, окупованою РФ

Верховна Рада визнала Курильські острови територією, окупованою РФ

Верховна Рада України ухвалила постанову, що визнає територію південних Курильських островів  частиною Японії та наразі окупованою Російською Федерацією.

Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Ради України.

Як повідомляє народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк, за відповідне рішення проголосували 287 нардепів.

Таким чином Україна офіційно підтримала позицію Японії, яка в березні визнала Південні Курильські острови своєї споконвічною територією, окупованою РФ.

Постанова закликає ООН, Європейський Парламент, ПАРЄ, Парламентську асамблею НАТО, Парламентську асамблею ОБСЄ, Парламентську асамблею ГУАМ та національні парламенти іноземних держав світу до послідовної підтримки та відповідних дій щодо врегулювання статусу північних територій Японії.

У період з серпня по вересень 1945 року СРСР незаконно окупував північні території Японії, а згодом провів і депортацію японського населення. Разом з тим, у Cпільній декларації Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Японії від 19 жовтня 1956 року зазначено, що Радянський Союз погодився після нормалізації двосторонніх відносин з Японією та укладення мирного договору передати острови Хабомаї та Шикотан Японії. Натомість і дотепер російська федерація як «правонаступник СРСР» не виконала своїх зобов'язань.

Нагадаємо, 31 березня Міноборони Японії оприлюднило проєкт дипломатичної синьої книги 2022 року, який склало Міністерство закордонних справ щодо північних  територій. У документі Японія називає острови своєю територією.

Фото: Alexrk2 | Wikipedia