В Україні визначили лавреатів Шевченківської премії 2024. Переможців у категоріях «Кіно» та «Літературознавство» не буде

В Україні визначили лавреатів Шевченківської премії 2024. Переможців у категоріях «Кіно» та «Літературознавство» не буде

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка визначився з лавреатами відзнаки за 2024 рік. Переможців у категоріях «Кіно» та «Літературознавство» не буде.

Про це йдеться на сайті премії.

Переможців обрали за результатами третього туру конкурсу літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Шевченківської премії 2024.

Комітет визначив, що Шевченківську премію 2024 вручать у п'яти категоріях: «Література», «Публіцистика, журналістика», «Музичне мистецтво», «Театральне мистецтво» і «Візуальні мистецтва». Переможців у категоріях «Кіно» та «Літературознавство» не буде.

Серед претендентів у категорії «Кіно» висунули:

  • документальний фільм «ЮКІ» Володимира Мула
  • повнометражний ігровий фільм «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука.

А у категорії «Літературознавство» були:

  • Тамара Гундорова за книгу «Леся Українка. Книги Сивілли»;
  • Ігор Набитович за книгу «Саґа мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький»;
  • Людмила Тарнашинська за книгу «Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління. Історико-літературний та поетикальний аспекти»;
  • Василь Яременко за книгу «Борис Грінченко – національної ідеї смолоскип».

Найближчим часом секретаріат комітету внесе подання про присудження премії та проєкт відповідного Указу Президента. Перелік літературно-мистецьких творів та авторів оприлюднять після публікації цього указу.

Лавреатів Шевченківської премії 2024 відзначать 9 березня під час урочистих заходів із нагоди 210-річниці з дня народження Тараса Шевченка.