Україна відправляє на фронт 1700 безпілотників з «Армії дронів»

Україна відправляє на фронт 1700 безпілотників з «Армії дронів»

На підтримку контрнаступу Україна відправляє на фронт 1700 безпілотників, придбаних в межах державної програми «Армія дронів».

Про це повідомив Віцепремʼєр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Серед них — ударні та розвідувальні коптери. "Пташки" зі штучним інтелектом, який допоможе ефективно розпізнавати, а потім знищувати ворожі цілі», — написав міністр.

Програмі «Армія дронів» виповнився один рік. Впродовж цього часу організували навчання для 10 тисяч операторів дронів, а 32 нові моделі українських безпілотників отримали допуск до експлуатації.

У липні 2022 року Мінцифра спільно з Міноборони, Генштабом ЗСУ, Держспецзв’язку в межах фандрейзингової платформи UNITED24 оголосили перший збір на Армію дронів.

Протягом року збори на безпілотники для України підтримували донори зі 100 країн. Завдяки підтримці вдалося придбати тисячі дронів та забезпечити ними понад 200 підрозділів ЗСУ, Національної гвардії, ГУР, Держприкордонної служби, СБУ та ССО.

«Рік тому ми не мали жодної моделі ударних коптерів, на сьогодні вже 7 виробників отримали контракти на їх постачання — це понад 10 тисяч таких БПЛА протягом 2023 року. У планах Армії дронів ще багато різної техніки, яка обов’язково сподобається українським військовим і точно засмутить ворогів. У майбутньому українська армія неодмінно стане однією з найбільш технологічних», — зазначив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.


Теги: War