У парламенті Чехії визнали російський режим терористичним

У парламенті Чехії визнали російський режим терористичним

Комітет у закордонних справах Палати депутатів парламенту Чехії ухвалив резолюцію про визнання російського режиму терористичним.

Про це повідомив очільник Комітету у закордонних справах Палати депутатів парламенту Чехії Марек Женишек.

За резолюцію проголосували 12 із 14 депутатів, які входять до складу комітету. Згідно з нею, депутати засудили агресію Росії в Україні та, зокрема, напади на мирне населення, цивільні об'єкти та ключові об'єкти інфраструктури.

Зі слів депутатів, обстріли призвели до скорочення або припинення енерго-/ водо- та теплопостачання у кількох регіонах та поставили під загрозу життя цивільного населення в Україні.

«Прямі або непрямі погрози застосувати ядерну зброю, а також неправдиві та безпідставні звинувачення України у плануванні використання зброї масового знищення є небезпечною ескалацією напруженості та загрозою європейській безпеці», — йдеться у резолюції.

Комітет також зазначив, що дії росіян та незаконних збройних формувань, створених за підтримки уряду РФ, відповідають ознакам воєнних злочинів та злочинів проти людяності: винні мають бути покарані.

Крім того, у резолюції депутати підтримали зусилля міністра закордонних справ Чехії Яна Ліпавського щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії.

Нагадаємо, 26 жовтня Сенат Польщі ухвалив резолюцію про визнання режиму РФ терористичним.

Фото: Марек Женишек | Twitter