У Києві військове командування та місцева влада майже нічого не зробили для того, аби військові могли проходити ВЛК у цивільних лікарнях

У Києві військове командування та місцева влада майже нічого не зробили для того, аби військові могли проходити ВЛК у цивільних лікарнях

Володимир Зеленський заявив, що у Києві військове командування та місцева влада майже нічого не зробили для того, аби військові могли проходити ВЛК у цивільних лікарнях. 

Про це президент сказав у вечірньому зведенні. 

Водночас у Волинській області це завдання виконали на 100%.

Цифровізація роботи ВЛК — важлива річ, каже президент.

«Жодних блукань заради того, щоб знайти чи підписати потрібний папірець. Це все можна забезпечити на електронному рівні та присутністю потрібного військового саме там, де проходить ВЛК, якщо це в цивільному медичному закладі», — сказав Зеленський.

Також є приклади областей, де після лютого 2022 року вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК.

«У межах кримінальних проваджень, які тривають зараз щодо працівників ВЛК та МСЕК, видно ще краще, скільки рішень могло бути сфальшовано», — сказав Зеленський.

Розмір хабаря за фальсифікацію висновку ВЛК у різних регіонах становив від трьох до 15 тисяч доларів. 

Окремо проаналізують перелік тих, хто поїхав за кордон завдяки сумнівним рішенням ВЛК. Насамперед завдяки рішенням тих, кого вже спіймали на хабарях. Йдеться щонайменше про тисячі осіб. 

Також військово-політичне командування вирішить поняття так званої «обмеженої придатності».

«Дуже довго це поняття давало змогу маніпулювати в питаннях комплектації підрозділів. Зокрема, бойових бригад. Усе, що стосується придатності чи непридатності до військової служби, повинно бути максимально чітким. Щоб і людина розуміла, як вона може допомогти обороні, і щоб у підрозділах була ясність, ким їх будуть комплектувати», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, президент провів засідання РНБО, яке стосувалося процедури військово-лікарської комісії.

 Раніше «Свідомі» розповідали через що проходять поранені військові під час ВЛК.