У Чехії за місяць зібрали понад $1 мільйон на модернізований танк T-72 для України

У Чехії за місяць зібрали понад $1 мільйон на модернізований танк T-72 для України

У Чеській республіці за вересень у рамках громадської ініціативи зібрали понад $1.3 млн на закупівлю модернізованого радянського танка T-72 для ЗСУ.

Про це йдеться у повідомленні проєкту «Dárek pro Putina» (Подарунок для Путіна).

Збір коштів розпочали на початку вересня у рамках ініціативи «Подарунок для Путіна». Організатори поставили ціль у 30 млн чеських крон (понад €1 мільйон), однак близько 11 тисяч людей за місяць зібрали 33 мільйони крон (більше $1.3 млн). Зі слів організаторів, це перший випадок збору грошей у країнах Європи на танк у рамках низової ініціативи.

На зібрану суму купили модернізований радянський танк Т-72 з оновленими гусеницями, динамічним захистом та новішими системами наведення. Його назвали Томаш на честь першого Президента Чехословаччини Томаша Масарика. Перед початком збору організатори консультувалися з українською стороною, а транспортуванням танка займеться Міноборони Чехії.

Наразі організатори продовжують збір коштів на боєприпаси для танків, ракетних установок, гармат та гаубиць Dana vz. 77, Д-30 і Д-20.

«Гарантом проєкту є Міністерство оборони Чехії, яке обіцяло доставити танк до місця призначення — туди, де українські захисники зможуть із його допомогою нищити окупантів», — розповів посол України в Празі Євген Перебийніс.