Треки, які ви могли пропустити: підбірка від СЛУХ

Authors:
Медіа «СЛУХ»
Треки, які ви могли пропустити: підбірка від СЛУХ

Щомісяця медіа про музику та культуру «СЛУХ» шукають треки, які не опинилися в хіт-парадах та пройшли повз слухачів. Разом з ними публікуємо добірку пісень, які ви могли пропустити. 

Пісні

the feels — окремо від тіла

У the feels вийшла перша пісня українською. Разом із назвою (раніше ZfeelZ) змінюється і мова творчості гурту. Брудний звук у стилі нойз-попу разом із сильним, пронизливим вокалом дає цікавий і яскравий трек, після якого хочеться ще. 

Мія Рамарі — Зірки

Це мрійливий інді-поп трек із нотками джазу та нео-соулу, неперевершеною грою на саксофоні, лагідним співом і трьома синтезаторними акордами, які повторюються протягом усієї пісні з моторошною наполегливістю.

«діти інженерів» — 603700 кв км

Серед усіх нових українських рок-гуртів «діти інженерів» пишуть, мабуть, найдрайвовіші й найчіпкіші пісні. «603700 кв км» це тільки підтверджує — чудовий трек із присмаком гранжу, де вокалістка Олександра Копачевська заливається потужним вокалом майже як Долорес О’Ріордан із The Cranberries.

«хейтспіч», Sad Novelist — сам собі наказ

Вже класична для «молодої сцени» ситуація: цікава колаборація між помітними й актуальним артистами, непоганий сонграйтинг, слабка лірика і погане зведення. 

Roksolama — Хто я?

Енергійний гіпнотичний трайбал-хаус від Roksolama — це поєднання повітряного етновокалу і ритмічної електроніки. Містичний саунд гарно поєднується з контекстом пісні про пошуки себе і пізнання власного «Я». Здається, Roksolama вже чітко визначилась із тим, хто вона — з чим і познайомить слухачів у майбутньому.

renie cares — сина

Пісня «сина» була випущена до Дня матері. Гурт присвятив її жінкам, які ніколи не зможуть мати дітей зі своїми коханими, бо втратили їх через війну. Ми вже писали про те, що деяким виконавцям часто не вдається щиро відрефлексувати тему війни і її наслідків, проте у випадку renie cares вдалося — це сильна трагічна пісня з чітким посилом.

Кліпи

KRUTЬ — В містечку малому

Перший повноцінний реліз Марини Круть у співпраці з дистриб’юторами ENKO — це ще один приклад чудового поєднання бандури й сучасного інді-саунду. Меланхолійну автобіографічну пісню про переїзд до великого міста підкріпили затишним кліпом, де глядач спостерігає за побутом артистки під час проживання у Львові.

Христина Соловій — Подзвонити мамі 

До Дня матері (14 травня) Христина Соловій випустила чуттєву пісню «Подзвонити мамі». Композиція вийшла у стилі R&B-нульових, на якому зростала співачка, з притаманними тодішній музиці легким фоновим бітом, лагідною гітарною партією та виразним вокалом.

Океан Ельзи, KOLA — Коли ми двоє

Неочікувана чуттєва колаборація «Океану Ельзи» та KOLA. Слова до пісні написав Святослав Вакарчук. «Коли ми двоє» оповідає історію закоханих, для яких навіть короткі миті, проведені разом після довгої розлуки, є найдорожчими за все. Діалог-спів між Вакарчуком та Анастасією Прудіус звучить дуже гармонійно, щиро і торкає до самої глибини душі. Смуток, тугу і відчуття безмежного кохання «Океан Ельзи» і KOLA так само передали і в кліпі на пісню.

Alexjazz — Сірники

Alexjazz випустив постпанк-композицію на вірш «І знов обвугленими сірниками…» Михайла Драй-Хмари, поета доби Розстріляного відродження. Цікаво, що з кожною наступною холодною постпанковою композицією звучання Alexjazz впевнено покращується. Це все ще «типовий постпанк», але від цієї типовості він не менш привабливий.

Альбоми

Jamala — QIRIM

Новий монументальний альбом Джамали — це свято кримськотатарської культури: співачка вдихнула у народні кримськотатарські пісні нове життя, заспівавши їх у грандіозному симфонічному аранжуванні. Один із найважливіших українських релізів року — це глибока, пронизлива, могутня музика, що має велике значення для розуміння українцями багатства традиційної музичної культури Криму.

Velikhan — Pow! Pow! 

«Лебедина пісня» київського гурту «Velikhan», у складі якого грали учасники MegamasS, Psionic Arc i «ТОЛ». Мініальбом «Pow! Pow!» — це небанальний метал із винахідливими аранжуваннями, бездоганний звук, професійний і пластичний вокал Микити Обушенка. Наразі гурт більше не існує — ми сумуватимемо.

MAAT — PERCEPTION

MAAT — це резидент київського лейблу електронної музики «Polygon Records». Його мініальбом «PERCEPTION» запрошує у кислотну музичну подорож під брейкбітові ритми, а концептуально звертається до синестезії — психологічного ефекту, коли людина може бачити звуки й відчувати кольори.  

thekomakoma — Майбутній альбом

thekomakoma випустив альбом з інопланетною, космічною атмосферою. Він має футуристичний звук у стилі українських технотронутих 90-х із пульсуючими синтами і яскравими гітарними соло («Діти-літаки», «Галактика Діви»). 

OTOY — Невдоготривалі відносини

У цьому альбомі OTOY постає перед слухачами в новому вразливому амплуа. Окрім нового образу, ми також отримуємо ідеальну читку, неочікуваний, легкий спів від репера і якісний, грайливий звук, створений саундродюсером The Lazy Jesus.