Суд відпустив ексзаступника керівника МОЗ Ковтонюка під особисте зобов’язання

Суд відпустив ексзаступника керівника МОЗ Ковтонюка під особисте зобов’язання

5 жовтня відбулося засідання у справі Павла Ковтонюка щодо підозри у службовій недбалості: cуд відмовився арештовувати підозрюваного.

Про це йдеться в пресрелізі від ДБР.

Під час засідання у справі Павла Ковтонюка щодо підозри Державного бюро розслідування у службовій недбалості, Печерський районний суд обрав запобіжний захід ексзаступнику міністра охорони здоровʼя Павлу Ковтонюку у справі про створення реєстру донорів. 

Прокурор наполягав на запобіжному заході у вигляді домашнього арешту з 23:00 по 6:00 з електронним браслетом. Втім, суд відхилив клопотання прокуратури і призначив особисте зобов’язання.

Підозру Ковтонюку вручили через те, що у 2018 році, на посаді заступника Міністра охорони здоровʼя України, він підписав документи про закупівлю програмного забезпечення для реєстру живих донорів стовбурових клітин, яке надалі не використовувалося.

28 вересня в медіа поширили пресрелізи Держбюро розслідувань та СБУ з маніпулятивними формулюваннями про нібито викриті «оборудки» заступника міністра охорони здоров‘я у 2016-2019 роках Павла Ковтонюка.

«Звинувачення полягає лише в одному: злочинній недбалості на посаді лише на основі того, що мій підпис стоїть під документами із закупівлі програмного забезпечення, яке дає доступ до міжнародного реєстру донорів кісткового мозку. Це програмне забезпечення, йдеться у підозрі, не використовувалося надалі», — прокоментував підозру Павло Ковтонюк.

«Я справді підписав ці документи у кінці 2018 року. Думаю, саме не підписати їх було б злочином. Якби я повернувся в той день, я би підписав їх знову», — додав ексзаступник керівника МОЗ.

Фото: