Суд на Закарпатті скасував «мʼякий вирок» у справі про зґвалтування неповнолітньої і відправив справу на новий судовий розгляд

Суд на Закарпатті скасував «мʼякий вирок» у справі про зґвалтування неповнолітньої і відправив справу на новий судовий розгляд

Апеляційній суд на Закарпатті скасував рішення суду першої інстанції про умовний термін для підлітків, що вчинили сексуальне насильство над неповнолітньою.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Засідання проводили у закритому режимі.

«Прокурори вимагали задовільнити в повному обсязі цивільний позов про відшкодування потерпілій моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням», — йдеться у повідомленні.

У коментарі «Свідомим» адвокати потерпілої повідомили, що суд задовольнив апеляційну скаргу сторони захисту лише частково. Коли розпочнуться нові судові слухання і скільки вони триватимуть — поки що не відомо.

Під час розгляду справи 9-10 серпня суд дослідив аудіо- та відеозаписи судових засідань першої інстанції, зокрема матеріали з допитом потерпілої та обвинувачених, а також висновки судових психіатричних експертиз та досудові доповіді з характеристикою хлопців.

«Адвокати та прокурори звернули увагу на ті обставини, які призвели до незаконного та необґрунтованого вироку Воловецького суду», — повідомила сторона захисту.

Суд також відмовив у дослідженні доказів, які, на думку сторони обвинувачення, підтвердили б відсутність каяття та визнання провини обвинуваченими.

Нагадаємо, 16 березня Воловецький районний суд Закарпатської області призначив умовний термін трьом підліткам, які вчинили сексуальне насильство над неповнолітньою дівчиною.

Батько потерпілої повідомляв, що після оголошення вироку районний прокурор відмовив йому в поданні апеляції у справі. Але після суспільного розголосу справи Офіс Генерального прокурора повідомив про підготовку до оскарження рішення суду першої інстанції.