Що почитати восени: ромкоми, трилери і лауреата Букера

Authors:
Vivat
Що почитати восени: ромкоми, трилери і лауреата Букера

Для читання добрих книжок всі пори року хороші, але осінньо-зимовий період таки найкращий. У популярній культурі читання міцно повʼязане із затишком, чашкою чогось теплого і смачного, поганою погодою за вікном. 

Книжкова оглядачка і піар-менеджерка видавництва Vivat Олена Лисенко не хоче руйнувати цю традицію, тому просто порадить книжкові новинки, які зроблять осінні дні і вечори затишними та цікавими. Серед книжок є трохи ромкомів, бо всі прагнемо зануритися у чиюсь приємну та легку історію, трохи трилерів, адже хочеться втекти від реальності на кілька годин і лауреат Букерівської премії 2022 року, бо так звана висока полиця теж буває цікавою і захопливою. 

Аннабель Монаган «Нора змінює сценарій» 

Перший ромком у добірці. Це трохи нетипова історія, адже тут немає надто популярних тропів «від ворогів до коханців», «одне ліжко» чи «офісний роман». Проте усе це можна розгледіти у цьому романі. 

Сюжет розгортається навколо жінки, у житті якої все погано: розлучення з чоловіком, малі діти на її відповідальності, термінова потреба грошей. Нора пише сценарій про власне життя і за ним знімають фільм у її ж домі. Актор, який зіграв її колишнього — дуже привабливий і харизматичний Лео — залишається у неї на тиждень. Він готовий платити навіжені гроші, щоб побути у цьому домі ще трохи… Нора має взяти ситуацію у свої руки й зробити щось. 

Тому вона змінить сценарій власного життя: крізь страх і непевність, нерозуміння і засудження від дітей вона таки стане щасливою. 

Елісса Сассмен «Смішно, що ти спитав» 

Ми вже згадували про тропи у ромкомах, тому ось вам ще один — «second chance romance». Про який другий шанс йдеться, коли він — популярний актор, а вона не дуже успішна письменниця? 

Чані Горовіц бере інтервʼю не просто в популярного актора, а у свого кумира. Вона хвилюється, а він думає, як постати в інтервʼю у всій красі. Ці двоє проводять незабутні вихідні разом. Здавалося б, зараз має бути гепі-енд, але ні. Їхнє полум'я гасне і кожен іде своїм шляхом. Минає 10 років і вони зустрічаються знову. Тут у гру заходить троп про другий шанс, який ці двоє не мають проґавити. 

Цей роман занурить вас у приємну і романтичну атмосферу, дозволить трохи відвернути увагу від щоденних клопотів і просто відпочити. 

Люсі Кларк «Одна з дівчат» 

Літо закінчилося досить раптово, а атмосферу тепла, сонця і пляжів хочеться розтягнути надовше. Цей психологічний трилер якраз поєднує дві частини: гаряче грецьке літо і моторошне вбивство, яке змушує напружитися і пильнувати за всіма героїнями. І так, в центрі уваги шість подружок, які їдуть святкувати дівич-вечір на грецький острів. Одна з них — Лексі, збирається вийти заміж за коханого чоловіка, проте не всі з цієї компанії розділяють її захват. Тіло однієї з подруг знаходять на білому камінні й тепер кожна з них у небезпеці та під підозрою. 

У ході розслідування на поверхню спливає багато неприємних фактів, авторка торкається проблеми дружби і заздрості, нерозділеного кохання і ран, які кровоточать багато років опісля. 

Ентоні Мак-Картен «Занулення» 

В житті українців достатньо стресу, але іноді хочеться відірватись від реальності і пережити яскраві емоції на папері. Цей роман саме такий. Тут немає кривавих лазень, але є напруга, яка постійно зростає. 

Якщо коротко: десять людей беруть участь у спеціальному тесті, створеному урядом США і мільярдером. Їм потрібно зникнути на місяць і зробити усе, щоб геній-мільярдер Сай Бакстер їх не знайшов. Винагорода — 3 мільйони доларів. Проте одна з учасниць — випадкова книжкова хробачка Кейтлін здатна позмагатися із Саєм у геніальності. 

Цю книжку багато поціновувачів трилерів читають на одному подиху, саспенс занурює в атмосферу роману і не відпускає до останньої сторінки. 

Шехан Карунатілака «Сім Місяців Маалі Алмейди» 

Трохи трилеру, магічного реалізму і Букерівська премія 2022 року. У відгуку The Times написали, що ця книжка нагадує Агату Крісті, Салмана Рушді та Джона Ле Карре водночас. Уявили собі цю суміш? 

Роман оповідає про громадянську війну у Шрі-Ланці 1990 року. Головний герой — воєнний фотограф і азартний гравець Маалі Алмейда опиняється у Міжсвітті — приходить до тями у місці, де навколо нього люди, яких колись убили. Так він усвідомлює, що також мертвий, але хто і як його вбив Маалі не памʼятає. 

Алмейді повідомили, що він мусить завершити справу на землі, перш ніж зможе потрапити до Світла. У нього є небагато часу, щоб звʼязатися з рідними і розказати про фотографії, які мають змінити хід війни і врятувати його країну. 

Цей роман публікується з позначкою 18+, адже у ньому є сцени насильства. Рекомендую читати його людям, які до цього готові. А якщо таки наважилися — приємного читання, бо цей один з найцікавіших романів, які вийшли в українському перекладі.