СБУ у Києві знешкодила угруповання «Патріоти за життя», яким керував ексдепутат від ОПЗЖ Кива

Author: Marta Dyka
СБУ у Києві знешкодила угруповання «Патріоти за життя», яким керував ексдепутат від ОПЗЖ Кива

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Сам Ілля Кива перебуває у міжнародному розшуку, зокрема, за вчинення державну зраду і посягання на територіальну цілісність України.

Члени угруповання виконували завдання Киви та здійснювали провокації під час масових заходів для розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні. 

Також їх залучали до так званої «фізичної підтримки» та охорони публічних виступів представників проросійської партії у центрі Києва.

За участь у таких «акціях» учасники угруповання отримували гроші від «координаторів» з ОПЗЖ. 

За даними слідства, до складу угруповання входило щонайменше 12 осіб, причетних до кримінальних кіл. Їхній організатор був на прямому зв’язку з Кивою та погоджував свої дії, зокрема, й після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

За задумом колишнього депутата, учасники угруповання мали залишитись у Києві для підтримки росіян у разі захоплення регіону. Проте після втечі Киви вони організували наркобізнес для одержання додаткових «прибутків».

Нагадаємо, 15 вересня Верховний Суд остаточно заборонив діяльність ОПЗЖ. Відповідне рішення Касаційного адміністративного суду України є остаточним і не підлягає оскарженню.

Фото: УНІАН