САП повідомила про підозру голові Нацбанку Кирилу Шевченку

Author: Marta Dyka
САП повідомила про підозру голові Нацбанку Кирилу Шевченку

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

САП спільно з НАБУ викрили протиправну діяльність службових осіб державного АБ «Укргазбанк», яка призвела до збитків в сумі понад 206 млн гривень.

Слідство встановило, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

У кримінальному провадженні про підозру повідомлено п'ятьом основним фігурантам цього злочину, серед яких чинний Голова Національного банку України, колишні та чинні високопосадовці банківських установ.

НАБУ повідомляє, що не знає, де перебуває Шевченко, тому його підозру залишили за місцем роботи — у Національному банку України. Через такі самі обставини у такому ж порядку повідомили про підозру й одному з заступників «Укргазбанку» та заступнику директора департаменту по роботі з корпоративними віп-клієнтами цієї держустанови.

Псевдопосередниками ж виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі: після отримання коштів ці суб’єкти припиняли свою діяльність, і не здійснювали іншої активності, крім зазначеної у фіктивних актах виконання послуг.

Нагадаємо, Шевченко нещодавно подав заяву про відставку через нібито «проблеми зі здоров'ям».

6 жовтня Комітет ВРУ рекомендував звільнити Шевченка з посади голови НБУ. 18 депутатів-членів комітету проголосували за, один — утримався. Найближчими днями це питання має розглянути парламент.

Фото: Кирило Шевченко | Facebook