Російські медіа активізувалися через трансгендерність Спікерки Сил тероборони України Сари Ештон-Сірілло

Російські медіа активізувалися через трансгендерність Спікерки Сил тероборони України Сари Ештон-Сірілло

Російські медіа «РІА-Новості», «Кримінформ», «Лайф.ру» та інші опублікували новину про призначення Сари з акцентом на її трансгендерністі.

У відповідь заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила: «Сара інформує англомовну аудиторію — обʼєктивно висвітлює події російсько-української війни, розвінчує російські фейки та пропаганду». А «хейт у соцмережах», за словами Маляр, лише масштабував аудиторію журналістки.

Сара Ештон-Сірілло приїхала в Україну у березні 2022 року та розпочала службу у ТрО бойовим медиком. У лютому 2023 року Сара отримала поранення.

У червні цього року голова пресцентру Сил оборони України Олексій Дмитрашківський повідомив про призначення Сари. Тоді Сили оборони запустили новий англомовний проєкт, ведучою якого стала Ештон.

«Мета даного проєкту — доносити до громадян США та Європи правдиву оперативну інформацію про події в Україні, про хід бойових дій», — писав у своїх соцмережах Дмитрашківський.

Сара готувала репортажі для LGBTQ Nation про вплив війни на спільноту ЛГБТК+, зокрема документувала російські воєнні злочини проти квір-людей. Ештон дописує для видання «Resolute Square». Також журналістка неодноразово включалася з передової для CBS News.

Фото: Sarah Ashton-Cirillo / washingtonblade.com